Przygotowania do jubileuszu MDK w pełni

Przygotowania do jubileuszu MDK w pełni

W tym roku przypada 50-lecie istnienia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W związku z tym od początku roku placówka organizowała wiele przedsięwzięć upamiętniających ten fakt.

Już za kilka tygodni odbędzie się jubileusz „Jeszcze w zielone gramy” - przygotowania do niego idą pełną parą. 28 września swoją próbę miała grupa taneczna „EXTASA”.

- 29 września mamy wielkie święto w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Odbędzie się gala, koncert na którego przygotowujemy się już od kilku miesięcy. Teraz trwają ostatnie próby. Część artystów odbywała je wcześniej a część spotyka się teraz we wrześniu, bo niektóre z osób które będą występować mieszkają poza Radomskiem – studiują, uczą się, pracują, więc trzeba ich zebrać by przyjechali i przygotować się. I 29 września w sobotę o godzinie 18 odbędzie się koncert, rodzaj benefisu, nazwałabym to spotkaniem przyjaciół MDKu. Wszystko będzie się kręciło wokół muzyki i pięknej polszczyzny. Będą to nowe aranżacje piosenek, takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Hanna Banaszak, Magda Umer. Historia Domu Kultury będzie opowiedziana muzyką i tańcem. Pojawią się też recytatorzy, którzy odcisnęli piętno na Miejskim Domu Kultury. Chcemy połączyć różne pokolenia, to będzie takie nostalgiczne spojrzenie w przeszłość stąd tytuł „Jeszcze w zielone gramy”, ale też chcemy pokazać, że patrzymy w przyszłość, mamy nowe pomysły i serdecznie do ich realizacji zapraszamy radomszczan
- powiedziała Jolanta Dąbrowska z Miejskiego Domu Kultury.

- Preludium do koncertu będzie występ grupy – Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, który odbędzie się 9 września o godzinie 16 na patio MDK. Wstęp jest wolny. Będzie można razem z nami i z zespołem pośpiewać i potańczyć w rytm przedwojennych przebojów
-dodaje Jolanta Dąbrowska.

Artyści ci to grupa rozsmakowana z dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W programie przewidziano walce, tanga, polki, foxtroty, rumby i slow-foxy z okresu dwudziestolecia i czasów powojennych, a także piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, Henryka Warsa. Artyści prezentują to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu tamtych lat, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. (Info: MDK)

Więcej o:
MDK jubileusz jeszcze w zielone gramy warszawska orkiestra sentymentalna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE