Przyczepa Niewiadów - krajowy lider przyczep samochodowych

Przyczepa Niewiadów - krajowy lider przyczep samochodowych

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przyczepy Niewiadów będzie to z pewnością jeden z lepszych wyborów w kontekście transportu samochodowego i regionalnego. Dlaczego? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Zalety przyczep Niewiadów

Dlaczego kupując przyczepę samochodową warto bliżej się przyjrzeć tym z Niewiadowa? Ponieważ to polska marka, która produkuje ponad dwieście typów przyczep, chętnie wykorzystywanych w transporcie miejskim i regionalnym. O tym, że warto wspierać rodzimą produkcję, niech przemówi fakt, że z taśmy Niewiadowa schodzą przyczepy bagażowe, podłodziowe, izotermiczne, handlowe, do przewozu koni oraz przyczepy kempingowe. Przyczepy spełniające indywidualne preferencje klientów, w dodatku niezawodne i funkcjonalne to ich cechy charakterystyczne.

To, co jeszcze wyróżnia przyczepy Niewiadów to:

  • ładowność do 3100 kg,
  • całkowita masa do 3500 kg,
  • własna masa do 1375 kg,
  • pojemność do 12 m3,
  • zawieszenie resorowe,
  • liczba osi w zależności od modelu (1,2 lub 3).

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu przyczepy Niewiadów?

Poszukiwanie przyczepy Niewiadów możemy rozpatrywać pod kątem kategorii:

  • przyczepy specjalistyczne - przeznaczone są do przewozu samochodów, sprzętu budowlanego, zwierząt. Są to przyczepy niskopodwoziowe.
  • przyczepy z otwartym nadwoziem - burtowe, lekkie, wywrotki, platformy, podłodziowe.
  • przyczepy z zamkniętym nadwoziem - czyli m.in. firanki, plandeki, furgony, przyczepy handlowe.

Ten podział umożliwia wybór przyczepy Niewiadów pod kątem indywidualnych, sprecyzowanych  potrzeb. Dobrze dobrana przyczepa o małej ładowności pozwala na transport ładunków różnych gabarytowów, w sposób bezpieczny i sprawny. Warto zatem dostosować rodzaj przyczepki do zapotrzebowania. Pamiętajmy jednak, że wybierając przyczepę Niewiadów powinniśmy koncentrować się nie tylko na rodzaju przyczepy,  jej ładowności, rodzaju zabudowy, ale także na jej podwoziu (które często określa przeznaczenie przyczepy).

Przyczepy Niewiadów jednoosiowe

Przyczepy jednoosiowe to najpopularniejsze przyczepy w swojej klasie. Odznaczają się lekką konstrukcją, wykonana z wysokogatunkowej blachy. Dlatego bardzo łatwo zespala się je z samochodami osobowymi. Przyczepy jednoosiowe dzielimy na dwie kategorie: lekką do 750 kg i ciężarową do 1800 kg. Warto wiedzieć, że jeśli waga przyczepy nie przekracza 3,5 tony, nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia do posiadania pojazdu. Przyczepami jednoosiowymi możemy przewozić materiały budowlane, quady, motocykle, meble, bagaże czy nawet zakupy. 

Przyczepy wieloosiowe

Przyczepy dwuosiowe sprawdzają się w przewożeniu cięższych ładunków imateriałów budowlanych oraz zwierząt (np.koni). Dzielimy je na lekkie do 750 kg i ciężarowe do 3500 kg. Mimo rozbieżności posiadają taką samą konstrukcję z giętych profili, charakteryzującą się dużą wytrzymałością. Takie przyczep są bardziej stabilne, lecz potrzebują uprawnień kategorii B+E. Lekka przyczepa może być prowadzona przez kierowcę z prawem jazdy kategorii B. 

Wywrotki i kipry

Wywrotki i kipry to najczęściej poszukiwane pojazdy, nie tylko wśród przyczep Niewiadów. Nic dziwnego - ich konstrukcja i mechanizmy, podnoszące bądź uchylne, umożliwiają łatwe załadowanie i rozładowanie towaru. 

Przyczepy podłodziowe

Poszukując przyczepy Niewiadów znajdziemy również  te do zadań specjalnych. Należą do nich przyczepy podłodziowe. Konstrukcja tych przyczep jest tak zaprojektowana, że chroni łódź przed uszkodzeniem, gwarantuje bezpieczny transport oraz usprawnia załadunek rozładunek.  Tego typu przyczepy wyróżnia wytrzymałość i stabilność, za którymi stoją wzmocnione profile i wodoszczelne łożyska. Przyczepy podłodziowe wyposażone są w specjalny układ hamowania, a przyczepa o większym DMC wymaga posiadania dodatkowych uprawnień.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE