Przychodnia POZ w szpitalu zostanie zlikwidowana

Przychodnia POZ w szpitalu zostanie zlikwidowana Fot. Starostwo Powiatowe

Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku pozytywnie zaopiniowała projekt likwidacji przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, działającej przez ostatnie kilka lat w radomszczańskim szpitalu.

Rada Społeczna Szpitala, która zebrała się w czwartek 29 sierpnia przed podjęciem uchwały wysłuchała argumentacji dyrektora placówki, Piotra Kagankiewicza.

Powodów podjęcia takiej decyzji jest kilka, przede wszystkim – braki kadrowe, czyli zbyt mała liczba lekarzy chętnych do pracy w tego typu przychodni, problemy lokalowe, a także zbyt mała liczba pacjentów (tylko 700), a co za tym idzie - zbyt wysokie koszty prowadzenia placówki.

Uchwała podjęta przez Radę Społeczną to kolejny krok w kierunku wystąpienia do Wojewody Łódzkiego z wnioskiem o likwidację szpitalnego POZ.

Jak zapewniał dyrektor Kagankiewicz, na mocy porozumienia między placówkami, pacjenci, którzy korzystali z usług POZ w szpitalu znajdą opiekę na podobnym poziomie w ,,siostrzanej” przychodni SP ZPZ ,,Pro Familia”, mogą jednak oczywiście wybrać jeden z czterech innych niepublicznych ZOZ działających na terenie Radomska.

- Każdy z pacjentów zostanie pisemnie poinformowany o zaistniałej sytuacji, wskażemy także możliwość skorzystania z opieki medycznej w przychodni ,,Pro Familia”

– informuje dyrektor Kagankiewicz.

SP ZOZ ,,Pro Familia”, podobnie jak szpital, jest jednostką powiatu. Przychodnia ta może zapewnić opiekę wszystkim pacjentom, którzy do tej pory korzystali z POZ w szpitalu. Jakość i zakres świadczonych usług nie powinna ulec zmianie.

Plany likwidacji szpitalnej poradni POZ nie wiążą się ze zwolnieniami personelu, nie dotyczą też opieki zdrowotnej pełnionej przez gminny ośrodek zdrowia w Dobryszycach, który nadal będzie działał na niezmienionych warunkach. Dyrektor szpitala deklaruje, że jednostka wciąż rozwija swą działalność w zakresie leczenia szpitalnego.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Więcej o:
przychodnia poz szpital radomsko podstawowa opieka zdrowotna radomsko przychodnia radomsko likwidacja poz w szpitalu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE