Przy ul. Reymonta w Radomsku trwają prace archeologiczne. Po ich zakończeniu rozpocznie się budowa parkingu

Przy ul. Reymonta w Radomsku trwają prace archeologiczne. Po ich zakończeniu rozpocznie się budowa parkingu

Przy ul. Reymonta w Radomsku rozpoczęły się prace archeologiczne. To pierwszy etap inwestycji, która realizowana będzie w tej części miasta.

Na placu przy ul. Reymonta wyburzona została już kamienica. Po uprzątnięciu terenu przyszedł czas na prace archeologiczne.

Prace wykopaliskowe zgodnie z umową zawartą 10 maja 2021 r. wykonuje firma archeologiczna ARTEFAKT Krzysztof Błaszczyk. Wartość wykopalisk wraz z opracowaniem dokumentacji to ponad 1,5 mln złotych brutto.

Prace archeologiczne z uwagi na ich szeroki zakres potrwają do września 2022. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem tego terenu.

W ramach zadania powstanie parking dla 60 pojazdów. Utworzone zostaną dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Poza tym teren zostanie zagospodarowany tak, by korzystali z niego nie tylko kierowcy.

Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada m.in. budowę ogrodu deszczowego. Jest to rozwiązanie, które umożliwia zmniejszenie spływu deszczówki z terenu inwestycji do Radomki, dzięki posadzeniu roślin wchłaniających dużo wody. W planach jest również tzw. ogród zapachowy, w którym posadzone zostaną różnego typu zioła. Będzie też miejsce na „hotel dla owadów”, elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta budowa parkingu prace archeologiczne wykopaliska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE