Przy ul. Portowej w Radomsku trwa budowa studni głębinowych

Przy ul. Portowej w Radomsku trwa budowa studni głębinowych Fot. PGK w Radomsku

Przy ul. Portowej w Radomsku trwa budowa dwóch studni głębinowych wraz z budynkiem stacji wodociągowej, w której umiejscowiona będzie technologia uzdatniania wody ze zbiornikami wyrównawczymi oraz budynkiem magazynowo – garażowym. W ramach inwestycji przewidziano także zagospodarowanie terenu i infrastrukturę towarzyszącą. Ujęcie ma zaspokoić zapotrzebowanie Strefy Przemysłowej na dostawy wody. Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Woda z ujęcia będzie wykorzystywana do zasilania już istniejących w strefie obiektów. Parametry techniczne, w tym zakładana wydajność zagwarantują płynne dostawy wody dla nowych obiektów przy rozbudowie Strefy Przemysłowej o nowe zakłady. Ujęcie stanowić będzie także bufor bezpieczeństwa dla zasilania w wodę odbiorców indywidualnych w dzielnicy Stobiecko Miejskie. Zakładana wydajność całego ujęcia to ok. 370m3/h.

Termin realizacji zadania zakłada jego zakończenie do 30 kwietnia 2022 r. Do 29 grudnia 2021 r. nastąpi uruchomienie ujęcia, wraz z uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kwocie 5 958 781,60 zł. Wartość obecnie realizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami będzie kosztować blisko 8 mln zł.

Więcej o:
radomsko ulica portowa studnie głębinowe budowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE