Przy PSP 9 w Radomsku powstał kompleks boisk sportowych

Fot. Wojciech Bojdo

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku mogą już korzystać z nowego kompleksu sportowego. W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. obiekt oficjalnie oddano do użytku.

W uroczystości uczestniczyli radomszczańscy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, a także licznie zgromadzeni uczniowie oraz ich rodzice. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr „Grabo” Grabowski – mistrz świata we wsadach piłki do kosza.

W skład Wielofunkcyjnego Centrum Sportowego wchodzą: boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wraz z piłkochwytami i furtkami wejściowymi, na które składa się boisko do gry w piłkę ręczną wraz z wyposażeniem, boisko do gry w siatkówkę wraz z wyposażeniem, boisko do minikoszykówki wraz z wyposażeniem, miniboisko z bandami o nawierzchni z poliuretanu wraz z wyposażeniem i piłkochwytami, plac do ćwiczeń gimnastycznych o nawierzchni z poliuretanu oraz strefa urządzeń sprawnościowych.

- Przez wiele lat czekaliśmy na tę chwilę, aby móc stanąć w tak pięknym obiekcie. Przez długie lata oczekiwaliśmy, patrząc na niszczejące, skruszałe, asfaltowe boisko. Roztaczaliśmy nasze marzenia i dzisiaj mogę powiedzieć, że te marzenia się urzeczywistniły – mówi Dorota Przybek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku.

Wartość inwestycji to 1 104 001 zł. Na to zadanie Radomsko otrzymało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022 na kwotę 301 tys. zł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko psp 9 radomsko budowa inwestycja wielofunkcyjne centrum sportowe boisko kompleks boisk otwarcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE