Przy PSP 6 w Radomsku powstał ogród dydaktyczny

Przy PSP 6 w Radomsku powstał ogród dydaktyczny Fot. UM Radomsko

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku powstał Szkolny Ogród Dydaktyczny „Cztery pory roku”, który będzie służył przede wszystkim edukacji ekologicznej. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Powstanie ogrodu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także wsparciu finansowemu Miasta Radomska.

W otwarciu uczestniczył m.in. prezydent Jarosław Ferenc wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

- Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystości oddania do użytku ogrodu dydaktycznego. To jest już trzeci ogród w Radomsku zlokalizowany na terenie szkoły. Dzięki temu, że powstał, macie piękne miejsce do nauki i obserwowania zmieniającej się o każdej porze roku przyrody – mówi prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Podczas otwarcia uczniowie „szóstki” zaprezentowali się w krótkim przedstawieniu o tematyce ekologicznej.

W ogrodzie „Cztery pory roku” można znaleźć wiele ozdobnych kwiatów i krzewów, łąkę kwietną, skalniak z kaskadą wodną, rośliny wabiące motyle i rośliny miododajne. Jest tu także drewniana przestronna wiata dydaktyczna z ławkami i stolami, która jest miejscem przeznaczonym przede wszystkim na zajęcia dydaktyczne w okresie wiosenno-letnim. Ponadto w ogrodzie znajduje się ścieżka sensoryczna, zegar słoneczny i stacja meteorologiczne. Nieopodal rozciąga się ogród owocowo-warzywny.

- Ogród jest tak stworzony, aby w ciągu jednej godziny dydaktycznej, mogło z niego korzystać kilka grup. Myślę, że dzięki temu ogrodowi niektórzy odnajdą w sobie pasję ogrodniczą. Śmiało można powiedzieć, że nasza szkoła pięknieje – zauważa dyrektor PSP nr 6, Wojciech Grajkowski.

Więcej o:
radomsko psp 6 radomsko ogród dydaktyczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE