Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku o trwających protestach

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku o trwających protestach

- Radomsko zawsze było silne siłą swoich mieszkańców. Patrzę na protestujących z wiarą w przyszłość – jestem z nimi i wspieram. Wierzę, że wytrwają w walce o swoje prawa i trwałe zmiany w Polsce - napisał w oświadczeniu Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Treść oświadczenia:

Szanowni Państwo,

Z niepokojem patrzę na eskalację konfliktu, jaki rozpoczął się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Można mieć różne, w tym bardzo krytyczne, zdanie na temat ustawy o planowaniu rodziny z 1993 r. i „kompromisu aborcyjnego”, jednak jedna kwestia jest niepodważalna - dalsze ograniczanie dostępu do aborcji to skazywanie kobiet i ich rodzin na ogromne cierpienie. Nie można odbierać kobietom prawa do decydowania o własnym zdrowiu i życiu. Nie ma mojej zgody na przedmiotowe traktowanie kobiet i doprowadzenie do sytuacji, w której bezpieczne przerywanie ciąży dostępne będzie wyłącznie dla osób zamożnych.

Dość dzielenia ludzi i niszczenia wspólnot – zarówno tych narodowych, jaki i lokalnych. Mam dość obojętności państwa, które nakazuje kobietom rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia – a potem pozostawia je same, bez pomocy i wsparcia. Przypomnijcie sobie niedawne komentarze i działania rządu podczas protestów opiekunów osób niepełnosprawnych.

Radomsko zawsze było silne siłą swoich mieszkańców. Patrzę na protestujących z wiarą w przyszłość – jestem z nimi i wspieram. Wierzę, że wytrwają w walce o swoje prawa i trwałe zmiany w Polsce.

Więcej o:
protest strajk kobiet protesty w radomsku strajk kobiet
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE