Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi skarży Daniela Łuszczyna

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi skarży Daniela Łuszczyna Fot. Danieł Łuszczyn/ screen YT Radio Łódź

Daniel Łuszczyn od kilku tygodni pracuje jako dziennikarz w Radiu Łódź, gdzie prowadzi poranne rozmowy i debaty. Marcin Gołaszewki przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi ujawnił maila, w którym były naczelny NTL Radomsko namawia swojego redakcyjnego kolegę do „zjedzenia” go podczas radiowej debaty. Marcin Gołaszewski złożył skargę na Daniela Łuszczyna do Rady Mediów Narodowych, Rady Etyki Mediów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Dziennikarz ma „mnie zjeść”?! Interesująca propozycja, ale ja od tygodni odmawiam udziału w programach Radio Łódź. Szokującym jest dla mnie zlecenie, które wydaje jeden dziennikarz drugiemu, aby oczernić samorządowca demokratycznej opozycji. Bulwersujące i nieakceptowalne standardy zapanowały w łódzkiej rozgłośni, niszczy się radio z ponad 90-letnią historią, planuje zaproszenie, a następnie zniszczenie mnie… - mówi przewodniczący Marcin Gołaszewski.

W liście skierowanym do Rady Mediów Narodowych, Rady Etyki Mediów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przez Gołaszewskiego czytamy:

Jest dla mnie szokującym, iż korespondencja o takiej treści rozsyłana jest pomiędzy „dziennikarzami", którym przyświecać powinny najwyższe standardy obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej. Propozycja „zjedzenia" zaproszonego gościa do audycji radiowej, przygotowania zestawu pytań, które mają go oczernić, ośmieszyć, zniszczyć jego autorytet w oczach słuchaczy, są zaprzeczeniem misji mediów, stoją w jawnej sprzeczności z kulturą debaty publicznej i politycznej oraz świadczą o upadku wszelkich norm i wartości. Pracownicy radia z ponad 90-letnią historią i tradycją, niegdyś będącego chlubą i dumą Łodzi, nie są w mojej ocenie dziennikarzami, a funkcjonariuszami partyjnymi mającymi na celu dyskredytowanie swoich gości. 

Jestem oburzony i zniesmaczony, ponieważ Pan Daniel Łuszczyn rzeczywiście dzwonił do mnie z propozycją udziału w debacie Radia Łódź. Moje sumienie i ocena zdarzeń w rozgłośni nie pozwoliły mi wziąć udziału w żadnej z proponowanych debat, czy to u Pana Sławomira Jastrzębowskiego, czy Pani Magdaleny Ogórek. Na każdą z tych propozycji odpowiedziałem negatywnie mając na względzie fakt, w jak skandaliczny sposób traktuje się prawdziwych dziennikarzy w rozgłośni. Oczekuję i domagam się pilnej interwencji, wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i przesłania informacji do mojej wiadomości.

Więcej o:
daniel łuszczyn radio łódź danieł łuszczyn radio łódź marcin gołaszewski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE