Przewodniczący Rady Miasta apeluje: noście maseczki!

Przewodniczący Rady Miasta apeluje: noście maseczki!

Przewodniczący Rady Miasta w Radomsku, Rafał Dębski opublikował apel do mieszkańców, w którym prosi o stosowanie się do obostrzeń, m.in. o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. Poniżej treść apelu.

Przyjaciele, Sąsiedzi, Szanowni Państwo

Kochani, nośmy maseczki. Wiem, że to kolejne obostrzenie, które może irytować i utrudniać nam życie, ale tak naprawdę służy zwiększeniu bezpieczeństwa – naszego i naszych bliskich. Noszenie maseczek, zachowywanie społecznego dystansu i częsta dezynfekcja rąk to wciąż najskuteczniejsze sposoby walki z pandemią COVID-19.

Maseczka na twarzy to wyraz naszej troski o innych, przejaw naszej społecznej odpowiedzialności i świadectwo naszej empatii. Nawet jeśli czujemy się dobrze, nie mamy żadnych objawów – możemy być nosicielami wirusa SARS-CoV-2. Nie wiemy, czy nie zarazimy nim ekspedientki w sklepie, sąsiada, z którym przystaniemy na zwyczajową pogawędkę czy pracowników instytucji, w której załatwiamy sprawy. Nie wiemy, czy Ci ludzie nie opiekują się starszymi, schorowanymi rodzicami, mężem, który niedawno przeszedł operację czy noworodkiem z niewykształconą jeszcze odpornością.

Zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek, przestrzegajmy obowiązujących zaleceń sanitarnych i nośmy maseczki. Proszę, uważajcie na siebie. Chrońcie siebie i swoich bliskich.

Więcej o:
radomsko rafał dębski przewodniczący rady miasta apel maseczki koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE