Przeszkolą sprzedawców napojów alkoholowych

Przeszkolą sprzedawców napojów alkoholowych Fot. ilustracyjne/sxc.hu

Miasto Radomsko przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z uwagi na zmiany w przepisach dotyczących m.in. zasad dystrybucji i udzielania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, przeprowadzi profilaktyczne szkolenia dla sprzedawców wyrobów alkoholowych. Chęć udziału w szkoleniu zadeklarowało już ponad 120 przedsiębiorców z terenu miasta.

Szkolenie odbędzie się w dniach 27 - 29 sierpnia br. Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z specjalistami przeprowadzą rozmowy ze sprzedawcami w ich miejscu pracy oraz poproszą o wypełnienie ankiety mającej na celu zapoznanie się z ewentualnymi problemami związanymi z dystrybucją alkoholu.

- Podczas szkolenia zwrócimy uwagę na to, co powinno znajdować się na terenie sklepu, w którym sprzedawane są wyroby alkoholowe. Chodzi m.in. o wymagane tablice informacyjne umieszczane w sklepach, opowiemy też o konsekwencjach sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom nieletnim czy prawach i obowiązkach sprzedawcy wobec klienta chcącego kupić alkohol – wyjaśnia kierownik Centrum Aktywności Społecznej Wioletta Marcinkowska.

Sprzedawcy otrzymają też odpowiednie materiały, które pozwolą im zapoznać się z tematyką profilaktyki alkoholowej, niezbędnej sprzedawcom przy ich codziennej pracy. Szkolenie zakończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu.

info: UM Radomsko

Więcej o:
mkrpa mkrpa radomsko szkolenie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE