Przenosiny szpitala coraz bliżej. Ale wciąż brakuje pieniędzy

Bloki operacyjne w nowym szpitalu zostały dopuszczone do użytku przez sanepid. Oznacza to, że jesteśmy o krok bliżej od przeprowadzki. Bloki operacyjne są jednym z ostatnich oddziałów... ››

Bloki operacyjne w nowym szpitalu zostały dopuszczone do użytku przez sanepid. Oznacza to, że jesteśmy o krok bliżej od przeprowadzki.

Bloki operacyjne są jednym z ostatnich oddziałów oddawanych do użytku. Według planu pierwsi pacjenci będą na nich operowani w połowie czerwca. Wcześniej – bo pod koniec maja – do nowego budynku przy ul. Jagiellońskiej mają przenieść się oddziały niezabiegowe. 

Tymczasem radomszczański szpital wciąż zmaga się z kłopotami finansowymi, z którymi stara się walczyć nowy dyrektor Radosław Pigoń. Póki co pomysły na polepszenie sytuacji są dwa.

Po pierwsze: oszczędności w budżecie
W obawie o redukcję etatów oszczędzać postanowiła załoga szpitala. Pracownicy skłonni są czasowo zrezygnować z odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W zamian chcą mieć pewność, że w szpitalu nie dojdzie do redukcji etatów czy obniżenia wynagrodzenia.

Po drugie: składka
Składać będą się gminy z terenu powiatu radomszczańskiego. Na co? Na szpitalne łóżka. Według dyrekcji dodatkowe łóżka zwiększą ilość miejsc na oddziałach, gdzie zazwyczaj jest tłoczno oraz są szansą na większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szacunkowy koszt zakupu 83 łóżek z wyposażeniem to 150 tys. zł. Każda gmina ma podjąć indywidualną decyzję czy wesprze szpital i w jakiej kwocie.

Decyzję w sprawie przekazania na szpital 10 000 zł podjęła już gmina Masłowice (w dniu 14 kwietnia). Pomoc zadeklarowały też gminy Radomsko, Wielgomłyny czy Kobiele Wielkie.

Więcej o:
szpital przeprowadzka powiat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE