Przemysław Makles. Współautor książki „Kultura-Przemiany-Edukacja”

Przemysław Makles. Współautor książki „Kultura-Przemiany-Edukacja” Fot. mat. autora

„Kultura-Przemiany-Edukacja” to periodyk wydany przez Uniwersytet Rzeszowski, którego intencją jest inicjowanie prospektywnego myślenia o poznawczo-teoretycznych zadaniach nauk o wychowaniu, stających wobec wyzwań współczesności. Jednym ze współautorów jest Przemysław Makles, nauczyciel PSP nr 8 w Radomsku, który napisał o: „Kultura zdrowotna w profilaktyce otyłości jako sposób spędzania czasu wolnego dzieci w wieku szkolnym w Polsce”.

W trzecim dziale książki (w załączniku) możemy przeczytać między innymi o Jego inicjatywie „Aktywna Szkoła Run&Walk”, która swój początek miała podczas pandemii w 2020 roku.

Jednocześnie Przemysław Makles zachęca do udziału w rywalizacji „Aktywna Szkoła Run&Walk 2023” w PSP nr 8 w Radomsku, która rozpoczęła się 5 czerwca a kończy się w niedzielę 11 czerwca o północy.

Dla zwycięzców w dwóch kategoriach, klas 1-3 oraz 4-8, przewidziane są puchary, medale, dyplomy oraz upominki. Bezpośredni link do dołączenia do aplikacji strava.

 Cytat z książki zachęcający do rywalizacji w Run&Walk:

Poprzez sport oraz zdrowe współzawodnictwo dzieci redukują zgromadzoną agresję. Uprawianie sportu pozwala wyładować negatywne emocje w sposób nieszkodliwy dla jednostki i jej otoczenia. Pozwala też na zdobycie szacunku do samego siebie, którego brak może być kompensowany przez zachowania agresywne (Kultura-Przemiany-Edukacja s.149). 

Więcej o:
przemysław makles książka książka radomsko psp nr 8

Załączniki

kultura-przemiany-edukacja.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE