Przekaz był bardzo czytelny

Przekaz był bardzo czytelny Fot. M. Kołaczkowski

- Gdyby nie rządy PiS, to dzisiaj mielibyśmy energię tańszą nawet o kilkaset procent. Postawiono na państwowe molochy, które nie inwestując, dobijały energetykę odnawialną. Kluczem jest energetyka rozproszona. Wysokie ceny nośników energii, to zabicie nie tylko małych, ale i dużych przedsiębiorców. Gwarancją niskich cen jest energetyka odnawialna – komentował będąc w Radomsku Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zapewnił, że z chwilą, gdy do władzy dojdzie KO, funkcja Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego zostanie rozdzielona.

- Dzisiaj polityk może wydać polecenie każdemu prokuratorowi w Polsce. Sprawami sądownictwa muszą zajmować się niezależny sąd, a nie politycy - przekonywał Borys Budka. 

Czy przekaz, z którym przyjechał do Radomska Borys Budka był skierowany do wszystkich radomszczan czy do elektoratu KO?

- Moim zdaniem przekaz był bardzo czytelny - mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Paweł Pichit radny KO.

- Jeżeli są inne informacje, to wynikają one z przekazu rządowych mediów, wtedy tak... można mieć pewne wątpliwości i inną narrację - komentuje Paweł Pichit.

Co dalej z programem 500 plus, gdy opozycja wygra wybory?

- Program będzie, ale trzeba się głęboko zastanowić czy powinien przysługiwać każdemu dla tego, który zarabia 5 tysięcy i 20 tysięcy - odpowiada Paweł Pichit.

Pan jest skłonny zrzec się tych pieniędzy?

- Oczywiście. Uważam, że 500 plus nie powinno być dla każdego - mówi radny.  

Rozmowa z Pawłem Pichitem, w środę 15 marca na portalu Radomsko24.pl, godzina 19.45

Więcej o:
w temacie irek staszczyk paweł pichit
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE