Przejście na Targowej: znaki są, pasów brak

Rodzice dzieci odprowadzanych po Publicznego Przedszkola nr 2 pytają czemu na ulicy Targowej nie namalowano pasów, mimo że na drodze położono nową nawierzchnię i postawiono znaki pionowe

Rodzice dzieci odprowadzanych po Publicznego Przedszkola nr 2 pytają czemu na ulicy Targowej nie namalowano pasów, mimo że na drodze położono nową nawierzchnię i postawiono znaki pionowe.
Fot. Paweł Dudek


- Kolejny raz trąbią na mnie kierowcy, gdy odprowadzam dziecko do przedszkola. Kiedyś między blokami a przedszkolem były pasy. Po remoncie drogi już o pasach zapomnieli - mówi pani Katarzyna.

Chodzi o przejście dla pieszych łączące osiedle przy spółdzielni mieszkaniowej "Dwunastka" z przedszkolem. O tę sytuację zapytaliśmy w urzędzie miasta.

- Wykonanie oznakowania poziomego tj. pasów dla pieszych było niemożliwe z przyczyn technicznych, ponieważ z ułożonej nowej nawierzchni asfaltowej muszą odparować środki chemiczne stosowane przy produkcji asfaltów, które pływają negatywnie na trwałość i jakość wykonanego oznakowania poziomego - informuje Ludwik Madej z UM.

Warto wspomnieć, że oznakowanie pionowe jest tylko uzupełnieniem dla znaków pionowych. Wynika więc z tego, że to kierowcy, nie znając dokładnie przepisów, wydają niepotrzebnie sygnał dźwiękowy gdy ktoś przechodzi w miejscu gdzie nie ma namalowanych pasów.

Urząd miasta zlecił już wykonanie oraz odnowienie oznakowania poziomego na zarządzanych drogach, w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie oznakowania poziomego. Namalowanie pasów przy ulicy Targowej jest na pierwszym miejscu w tym zleceniu. Według urzędników, wykonawca robót rozpocznie prace na początku przyszłego tygodnia tj. po 22 września i zakończy je w przeciągu dwóch tygodni.

Więcej o:
ulica targowa pasy znaki droga ruch drogowy przejście dla pieszych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE