Przegrana RKS Radomsko na własnym boisku

Drużyna RKS Radomsko prowadzona przez Sławomira Majaka uległa na własnym stadionie (21 października) Zrywowi Wygoda 2:1 (2:0) w meczu 13. kolejki IV ligi. Trzy czerwone karki w tym meczu pokazał arbiter spotkania.

Wynik w tym spotkaniu jest w tym przypadku sprawą drugorzędną. Na pierwszy plan wysunął się arbiter spotkania Wojciech Pawlak z Łodzi. Jego decyzje wzbudziły wiele kontrowersji wśród kibiców i sztabu RKS.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie czerwone kartki dla drużyny gospodarzy. Kartonik czerwony obejrzał Lucas, za faul na zawodniku Zrywu oraz kierownik drużyny Krzysztof Górnik, który resztę spotkania musiał zobaczyć z trybun. Żółtą kartką napomniany został też trener Zrywu Piotr Gawlik. Sędzia nie odgwizdał także faulu w polu karnym na Mateuszu Gołdzie. Kontrowersyjna sytuacja do zobaczenia poniżej.

Kolejną czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył w drugiej połowie gracz Zrywu Wygoda Damian Kozieł i drużyny kończyły w dziesiątkę.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że bramki w tym meczu zdobyli dla Zrywu Jakub Będor w 20. min. i były gracz RKS Krystian Białas w 38. min. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył powracający po kontuzji Wiktor Płaneta w drugiej połowie.

RKS Radomsko: D. Niźnik - O. Siuda, B. Machaj, F. Bednarski, D. Flaszka, J. Molis, M. Gołda, D. Misztal, K. Cnotalski, Lucas, St. Domaniecki
Zryw Wygoda: P. Orzeł - I. Tomaszewski, K. Białas, R. Perizhok, D. Kozieł, T. Wudkiewicz, R. Kuciński, G. Brochocki, K. Rutkowski, J. Będor, B. Wudkiewicz

- Mecz niewykorzystanych szans po jednej oraz drugiej stronie. Cieszy bramka Wiktora Płanety. Mecz był bardzo kontaktowy. Z powodu urazu murawę opuścili Kamil Cnotalski oraz Paweł Bańczyk. Wyciągniemy wnioski po dzisiejszym spotkaniu i pora skupić się na derbowym wyjeździe w najbliższą sobotę do Opoczna – podsumował dla naszego portalu Bartłomiej Mazur, prezes RKS.

Przegrana spowodowała spadek radomszczańskiej drużyny na 4. miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień - 28 października mecz w Opocznie z Ceramiką.