Przegląd Tygodnia

Obserwując newsy na portalu czytelnik z pewnością zauważy, że ten tydzień nie obfitował w zbyt wiele wydarzeń. Nie ma się co dziwić. Przez ostatni miesiąc to Dni Radomska determinowały... ››

Obserwując newsy na portalu czytelnik z pewnością zauważy, że ten tydzień nie obfitował w zbyt wiele wydarzeń. Nie ma się co dziwić. Przez ostatni miesiąc to Dni Radomska determinowały wiele przedsięwzięć.

Mieszkańcy naszego miasta doskonale się bawili przez poprzedni weekend w parku Solidarności i jego okolicach. Nawet jeśli nie każdemu przypadły do gustu zespoły grające na scenie, to z pewnością znalazł coś dla siebie.

Dla tych, których nie było na tej imprezie plenerowej mamy film z sobotnich koncertów uzupełniony wypowiedziami gwiazd, które zagrały.

Stanisław Witaszczyk ponownie startuje w wyborach parlamentarnych. Informacja ta wywołała sporo zamieszania wśród radomszczan. Odezwały się głosy niezadowolonych. Czyżby obudziła się w nich niemoc wyborcza? Od jakiegoś czasu przed wyborami parlamentarnymi jest prowadzona akcja "masz głos - masz wybór"*. Nikt nie broni zakreślania krzyżykiem innych kandydatów. To od was zależy ostateczna decyzja w sprawie naszego reprezentanta w sejmie.

W poniedziałek zatwierdzono zmiany w budżecie miasta Radomsko. Kwestią dyskusyjną jest przeznaczenie aż 632 tys. na Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pieniądze te można nieco lepiej wykorzystać. Autor ma tu na myśli poprawienie infrastruktury w naszym mieście i jego obrębie. Należy mieć na uwadze to, że część osób po prostu oszukuje MOPS w sprawie pobierania zasiłków.

Uczniowie radośnie wybiegli ze szkół w tym tygodniu. Rozpoczęły się wakacje. Czas wyjazdów, częstych wypadków na drogach i co dla niektórych nauki na egzaminy poprawkowe. Każda ze szkół świętowała ten dzień podobnie - akademia, nagrody i świadectwa. Radomsko24.pl odwiedziło Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych.

W sobotę rozpoczął się festiwal "Wschód-Zachód Zbliżenia" W koncercie inauguracyjnym wzięły udział wszystkie chóry. Zaśpiewały utwory rozpoczynające i kończące występy. Zdaniem autora prawdziwy popis dał chór z Freiburga - Jazzchor, który wyróżnił się spośród innych oferując zgoła inną atmosferę. Dziś jeszcze w kościołach i na dziedzińcu muzeum regionalnego odbędą się koncerty zespołów chóralnych. Warto się na nie wybrać. To piękna muzyka łącząca pokolenia.

Ten tydzień jeszcze upłynął pod znakiem Bożego Ciała i Nocy Kupały. To pierwsze święto było naturalnie tłumnie obchodzone przez mieszkańców naszego miasta. Długie procesje przeszły ulicami, płatki kwiatów otuliły asfalt.

I na tym kończymy przegląd tygodnia. Oby następny cykl siedmiodniowy bardziej obfitował w wydarzenia. Zostawiam miejsce na komentarze - i te pozytywne i negatywne. To co wytkniecie w tym tekście, będzie poprawione w następnym.

Więcej o:
przegląd tygodnia wydarzenia dni radomska witaszczyk zmiany budżet miasta wschód-zachód zbliżenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE