Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Przedterminowe wybory prezydenckie w Radomsku: utworzono 7 komitetów wyborczych

Miasto

Siedem komitetów wyborczych zarejestrowało się w Okręgowej Komisji Wyborczej w Piotrkowie Trybunalskim, w związku z przedterminowymi wyborami prezydenckimi w Radomsku.

Siedem komitetów wyborczych zarejestrowało się w Okręgowej Komisji Wyborczej w Piotrkowie  Trybunalskim, w związku z przedterminowymi wyborami prezydenckimi w Radomsku.

Termin zgłaszania komitetów wyborczych upłynął w poniedziałek 21 grudnia. OKW w Piotrkowie Trybunalskim zarejestrowała ich siedem.

Jako pierwszy (15 grudnia) zarejestrował się Komitet Wyborczy Razem dla Radomska oraz Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Drzazgi.  Pełnomocnikiem wyborczym komitetu RdR została Małgorzata Kańska – Kipigroch. KWW Ewy Drzazgi reprezentować będzie Anna Sternakowska.

21 grudnia zarejestrowały się komitety: Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Spólnickiej z pełnomocnikiem Joanną Łysik - Michałkiewicz, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, pełnomocnik Krzysztof Sobolewski, Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Raka KUKIZ'15, pełnomocnik Jacek Rak, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Samorząd, pełnomocnik Agnieszka Mielczarek oraz Komitet Wyborczy Wyborców Towarzystwo Patriotyczne, pełnomocnik Tadeusz Dudkiewicz.

Do tej pory chęć startu w wyborach zadeklarowali:  Magdalena Spólnicka, Ewa Drzazga, Wiesław Kamiński, Jarosław Ferenc, Jacek Rak. Nazwiska pozostałych kandydatów komitety wyborcze podadzą wkrótce. Zgodnie z kalendarzem wyborczym mają czas do 8 stycznia. Wiadomo także, że swojego kandydata nie wystawi radomszczańska .Nowoczesna. Stanowisko w tej sprawie przeczytać możecie w tym miejscu.

Kalendarz wyborczy:
- do 23 grudnia 2015 - zgłaszanie kandydatów do miejskiej komisji wyborczej
- do 28 grudnia 2015 - powołanie przez Komisarza Wyborczego miejskiej komisji wyborczej
- do 8 stycznia 2016 do godz. 24.00 - zgłaszanie kandydatów na prezydenta miasta
- do 13 stycznia 2016 - zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, podanie do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, składanie wniosków o przyznanie nieodpłatnego czasu antenowego w publicznej telewizji i radiu
- do 18 stycznia 2016 - powołanie obwodowych komisji wyborczych, sporządzenie spisu wyborców, zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych faktu głosowania korespondencyjnego, publikacja obwieszczeń wyborczych z nazwiskami kandydatów na prezydenta
- od 23 stycznia 2016 - nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w publicznym radiu i telewizji
- do 29 stycznia 2016 - składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa
- do 2 lutego 2016 - składanie wniosków przez wyborców o dopisanie ich do spisu wyborców na danym obszarze miasta
- w dn. 5 lutego 2016 do godz. 24.00 - zakończenie kampanii wyborczej
- w dn. 7 lutego 2016 - głosowanie

komentarze