Przedszkole nr 9 cieszy się nową ekopracownią

Przedszkole nr 9 cieszy się nową ekopracownią Fot. PP nr 9

Publiczne Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku cieszy się nową ekopracownią pod chmurką. Jej nazwa to „W świecie owadów”.

We wtorek 27 września odbyło się jej oficjalne otwarcie. W uroczystości wzięła udział naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska, Kierownik Biura Funduszy Zewnętrznych i Strategii Miasta Karolina Brzozowska Dymus oraz przedstawiciele Rady Rodziców Anna Sztuk i Pani Katarzyna Tymińska oraz cała społeczność przedszkola.

Dyrektor PP nr 9 Anna Soboń nakreśliła krótką historię powstania ekopracowni, na którą placówka otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”.

Podczas otwarcia zaproszeni goście wraz z dyrektor przedszkola dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Uczestnicy obejrzeli także przedstawienie w wykonaniu dzieci sześcioletnich pt. „Maja w przedszkolnym ogrodzie” oraz wystawę pokonkursową „Owady w naszych ogrodach”. Przedszkolaki za swoje prace otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Więcej o:
przedszkole nr 9 przedszkole pp nr 9
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE