Przedszkole nr 3 zwycięzcą Turnieju w Piłce Nożnej

W piątek (18 października) na hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku przedszkolaki z radomszczańskich placówek rozegrali turniej w piłce nożnej „Esbank z Rapem z Przedszkolakiem”. Nieoficjalnym mistrzem Radomska zostało Publiczne Przedszkole nr 3.

Podczas meczy, jakie rozgrywały dzieci z radomszczańskich przedszkoli publicznych, nie brakowało emocji, dopingu publiczności i rywalizacji fair play. Tegoroczne rozgrywki „Esbank z Rapem z Przedszkolakiem” to już X edycja. Turniej organizują Rap Radomsko i Esbank Bank Spółdzielczy.

W zeszłym roku zwyciężyły przedszkolaki z przedszkola numer 6. W tym, zwycięski puchar i medale wywalczyli najmłodsi z Publicznego Przedszkola nr 3, zostając tym samym nieoficjalnym mistrzem Radomska w piłce nożnej. Jednak pamiątkowe medale i upominki otrzymali wszyscy biorący udział w turnieju.

Jak mówił nam Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko, są już zawodnicy, którzy swoją karierę sportową rozpoczynali na tym turnieju, a teraz grają w różnych klubach w całej Polsce, blisko reprezentacji narodowej. To turniej, dzięki któremu dzieci mogą zakochać się w piłce nożnej.

- W tym turnieju, trzeba zaznaczyć, że zaczynały dzieci, które dzisiaj grając w różnych klubach są bardzo blisko reprezentacji Polski. Są również 13 i 14-latkowie, którzy również u nas zaczynali, a dziś jeżdżą na zgrupowania. Pierwszymi, którzy tutaj zaczynali byli chłopcy z rocznika 2004. Dzisiaj grają dzieci z roczników 2013 i 2014. Nasz turniej jest fajnym początkiem na przygodę z piłką nożną. Poprzez ten turniej chcemy zachęcić dzieci do uprawiania piłki nożnej. Chcę też złożyć podziękowania dla dyrektora szkoły Marka Biesiady, który zgodził się na udostępnienie nam sali, już dziesiąty raz
- mówił Krzysztof Kowalski.

RAP Radomsko zorganizował również przejazd autokarami dla przedszkoli najdalej oddalonych od miejsca rozgrywek.

Więcej o:
turniej piłka nożna radomsko rap radomsko turniej esbank z rapem z przedszkolakiem przedszkola radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE