Przedszkolaki rosną razem z matematyką

Przedszkolaki rosną razem z matematyką Fot. PP nr 10 w Radomsku

Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku od lutego realizuje projekt matematyczny „Rosnę z matematyką” finansowany ze środków Fundacji mBanku.

W ramach projektu odbyło się wiele ciekawych i pełnych praktycznych wskazówek zajęć, które umożliwiły rozwój kompetencji matematycznych.

Dzieci wzięły udział w warsztatach z kodowania w sali zabaw Edu KLocki, w warsztatach LEGO oraz warsztatach z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 2 przy użyciu robotów INDI i OZOBOT.

- Dzięki takim zajęciom maluszki uczą się logicznego myślenia, rozwijają zadaniowość, umiejętność współpracy oraz kreatywność. Warsztaty kulinarne pozwoliły na nabycie umiejętności odmierzania i przeliczania. Jako mali badacze sprawdzali i porównywali ciężar oraz długość różnych przedmiotów. Prowadzili wnikliwe obserwacje wyhodowanych roślin. Aby osiągnąć zamierzony cel korzystali z pomocy dydaktycznych dostosowanych do ich wieku i możliwości. Wyjątkowe spotkania z matematyką sprawiły że dzieci coraz częściej dostrzegają matematykę w otaczającym świecie – przekazała Edyta Kaczmarczyk z PP nr 10.

Więcej o:
przedszkole przedszkole nr 10 projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE