Przedszkolaki potrafią pięknie czytać

Przedszkolaki potrafią pięknie czytać Fot. UM Radomsko

W piątek, 5 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się III edycja Festiwalu Pięknego Czytania dla Przedszkolaków. Organizowane przez Publiczne Przedszkole nr 2 im. Janusza Korczaka wydarzenie przyciągnęło wielu małych miłośników czytania.

Podczas Festiwalu, 28 dzieci z 16 przedszkoli i szkół podstawowych z Radomska i powiatu radomszczańskiego czytało fragmenty wybranych utworów literackich. Ich występy były oceniane przez jury w składzie: Anita Pawlak-Zygma, Joanna Wideryńska, Renata Barwaśna-Kowalczyk oraz gość specjalny - autorka książek dla dzieci Ewa Martynkien.

Członkowie jury podkreślili, że każdy mały uczestnik bardzo dobrze przygotował się do recytacji, co sprawiło, że wybór laureatów nie był łatwy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz wyjątkowe książki z autografem autorki Ewy Martynkien.

Nagrody główne oraz wyróżnienia zostały wręczone przez prezydenta Radomska Jarosława Ferenca. Zwycięzca otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

Festiwal Pięknego Czytania dla Przedszkolaków to nie tylko konkurs, ale również doskonała okazja do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Radomska. Wydarzenie to pokazało, jak wiele radości i emocji może przynieść czytanie, nawet w tak młodym wieku.

Wyniki:

Mistrz Pięknego Czytania – Helena Mąkosa
I Wicemistrz Pięknego Czytania – Wiktoria Ostrowska
II Wicemistrz Pięknego Czytania – Natalia Musiał

Nagroda Specjalna Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku – Oliwia Martynowska

Nagroda Specjalna Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku – Jekabs Svars

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Wolankiewicz,
Piotr Kowalski,
Maria Kazik,
Zuzanna Pacholik,
Antoni Grzywna

Więcej o:
radomsko mbp radomsko biblioteka radomsko festiwal pięknego czytania przedszkola
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE