Przedszkolaki pamiętają o Święcie Niepodległości

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku, zorganizowały uroczystą akademię mającą upamiętnić odzyskanie niepodległości. Nie zabrakło tradycyjnych pieśni i wierszy niepodległościowych a mazur w wykonaniu najmłodszych zasłużył na gromkie brawa publiczności.

Uroczysta akademia pt. „Świętujmy razem Dzień Niepodległości”, odbyła się 9 listopada w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Jej celem było szerzenie patriotyzmu wśród najmłodszych radomszczan oraz złożenie hołdu ludziom, którzy polegli w walce o wolność.

- Dzięki ich ofierze możemy żyć w normalnym świecie. Chcemy uczcić tak ważną rocznicę oraz pamiętać o naszej przeszłości. Akademię przygotowały, które uczęszczają do koła teatralnego przedszkola nr 6 – mówi Grażyna Dobrakowska, nauczycielka PP nr 6.

Część artystyczna zachwyciła gości przybyłych na akademię. Rodzice oraz dziadkowie podkreślali, iż inicjatywa organizacji wydarzeń związanych z czczeniem pamięci oraz promocją patriotyzmu jest jak najbardziej słuszna oraz potrzebna, by już za młodu zaszczepić w dzieciach miłość i szacunek do ojczyzny.

- Takie akademie są bardzo potrzebne. Dla małych dzieci tematyka niepodległości jest niezrozumiałą sprawą. Mimo to mogą powoli się z nią zapoznawać. Wiersze i piosenki, które zapadają w pamięć przybliżają im wydarzenia z przeszłości i budują grunt pod poznawanie historii naszego państwa – wyjaśnia jeden z rodziców przedszkolaków.

Więcej o:
święto niepodległosci muzeum muzeum radomsko święto radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE