Przedszkolaki malowały w plenerze

Przedszkolaki malowały w plenerze Fot. UM Radomsko

To już tradycja, że w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku organizowany jest międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Wiosenne malowanie”. Tegoroczna, już 24. edycja odbyła się pod hasłem „W zaczarowanym lesie”.

Mali artyści każdego roku podczas konkursu wybierają się w plener, gdzie powstają ich wyjątkowe prace. Tym razem odwiedzili ośrodek Malutkie Resort. Wcześniej były to Ogrody Ojców Franciszkanów, Park Świętojański czy Plac 3-go Maja.

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych, wyzwalanie i wyrażanie własnych emocji i uczuć w ekspresji plastycznej, kształtowanie postawy twórczej z otoczeniem przyrodniczym i ukazaniem piękna naszego miasta wiosną.

Dzieci z radomszczańskich przedszkoli żywymi wiosennymi kolorami malowały otaczającą je przyrodę. Na rysunkach nie zabrakło więc pięknych kwiatów, zielonych liści na drzewach oraz zwierząt – koni, a także ptaków, których śpiew towarzyszył plenerowi.

Jury w składzie: Anita Janczak, Jakub Lesiński oraz Iga Borowiecka-Grzywacz po ocenie wszystkich prac przyznało nagrody i wyróżnienia.

Nagrody oraz upominki wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzatą Krupską.

Więcej o:
radomsko przedszkole nr 9 radomsko pp9 radomsko konkurs plastyczny wiosenne malowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE