Przedsiębiorcy proponują nową stawkę podatku

Przedsiębiorcy proponują nową stawkę podatku

Radomszczańscy przedsiębiorcy spotkali się dziś z włodarzami Radomska, tematem posiedzenia była podwyżka podatku od nieruchomości jaka prawdopodobnie będzie omawiana podczas najbliższej Sesji Rady Miasta. Pierwotna propozycja władz miasta wynosiła 10% podwyżki dla firm. Przedsiębiorcy rozumieją ciężką sytuację finansową miasta, ich zdaniem odpowiednią podwyżką będzie wzrost stawki podatku o 3%, która dotyczyć będzie zarówno przedsiębiorców jak i mieszkańców miasta.

Jak wyjaśnia Witold Świtkowski prezes Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Radomsku, argumenty przedstawione przez miasto są bardzo silne, a przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z konieczności wzrostu podatku od nieruchomości.

- Mamy świadomość, że podatki będą podnoszone. Zaproponowaliśmy podwyżkę w wysokości 3% dla wszystkich mieszkańców. Chodzi o to, by ciężar wzrostu dochodu miasta finansowany był równomiernie przez społeczeństwo, a nie tylko przez firmy. Możliwe jest też zróżnicowanie podatków - większe dla firm, a mniejsze dla osób prywatnych – zauważa Witold Świtkowski.

Zaproponowana przez przedsiębiorców podwyżka skutkowałaby wzrostem dochodu miasta na poziomie 750 tysięcy złotych rocznie. Kwota ta nie jest wystarczająca do zrównoważenia budżetu miasta, gdyż w przyszłym roku ubytek z tytułu podatku wyniesie 3 300 000 złotych.

- Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć w kwestii podatku do nieruchomości, gdyż podatki w obecnej sytuacji muszą wzrosnąć. Nasza propozycja będzie wyśrodkowana. Przedsiębiorcy wspominali, że według nich podwyżka powinna być wprowadzana corocznie, by po jakimś czasie dojść do stawek zaspokajających potrzeby mieszkańców Radomska – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
urząd miasta podatki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE