Przedborskie spotkania z poezją Marii Konopnickiej

Przedborskie spotkania z poezją Marii Konopnickiej Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

43. Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej już za nami. W konkursie, który odbywał się w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu, oprócz polskich wykonawców uczestniczyła także młodzież z Litwy: zespół „Pierwiosnek” z Wilna oraz Teatr „Wędrówka” z Niemieży.

Celem konkursu, który przebiegał w dwóch kategoriach (recytacja i poezja śpiewana) jest popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, doskonalenie sztuki recytatorskiej oraz ukazanie piękna języka polskiego. Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej Miejskiego Dom Kultury w Przedborzu była najlepszym dowodem, że poezja Marii Konopnickiej cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem.

Małym artystom talentu gratulowała Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, która objęła honorowy patronat nad wydarzeniem organizowanym w ustanowionym przez Sejm RP, Roku Obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Nagrody laureatom wręczali także Członek Zarządu Powiatu Michał Koski i burmistrz Przedborza Wiesława Janosik.

Organizatorem Spotkań są: Towarzystwo im. M. Konopnickiej w Warszawie oraz jego oddział w Górach Mokrych z nieocenionym działaczem kultury Wiesławem Obarzankiem, Urząd Miejski w Przedborzu i Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Wśród fundatorów nagród był Powiat Radomszczański.

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz maria konopnicka przedborskie spotkania z poezją marii konopnickiej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE