Przed nami rajd „Tour de Radomsko”

Przed nami rajd „Tour de Radomsko” Fot. arch. redakcji/ MOSiR Radomsko

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku zaprasza do udziału w kolejnej edycji rajdu „Tour de Radomsko”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 lipca 2022 r. Start o godz. 9.00 z parkingu przy kompleksie „Aquara”.

Rajd „Tour de Radomsko”, to impreza rekreacyjna łącząca w sobie elementy sportowe, krajoznawcze i turystyczne. Rajd rozgrywany jest w formule na orientację. Zadaniem uczestników jest odnajdywanie wyznaczonych w terenie punktów kontrolnych z wykorzystaniem mapy. Rywalizacja polega na odnalezieniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie.

Na pokonanie trasy wyścigu wyznaczony jest limit czasu – 4 godziny. Uczestnicy rajdu wybierają trasę, na której chcą startować oraz czas startu w ramach czasu pracy biura imprezy czyli w godzinach od 9:00 do 16:00.

Cele rajdu:

- Promocja walorów turystycznych okolic Radomska.

- Propagowanie aktywnego, sportowego trybu życia, turystyki i rekreacji.

- Integracja mieszkańców Radomska i okolic wokół idei sportu i rekreacji.

- Popularyzacja rajdów rowerowych i biegów na orientację.

- Wyłonienie najlepszych zawodników rywalizacji sportowej.

Trasy rajdu:

- FAN – rekreacyjna trasa rowerowa dystans 25 km

- PIECHUR – rekreacyjna trasa piesza dystans 15 km

- BIEGACZ – sportowa biegowa trasa dystans 15 km

- SZPRYCHA – sportowa trasa rowerowa dystans 60 km

Punkty kontrolne:

W terenie trasę uczestnika wyznaczają punkty kontrolne w formie biało-pomarańczowych lampionów. O rozmieszczeniu punktów kontrolnych uczestnicy  dowiedzą się z map, które otrzymują od organizatora przed startem. Swoją obecność na punkcie kontrolnym uczestnik potwierdza za pomocą perforatorów, którymi oznacza odpowiednie miejsca na swojej karcie startowej. W przypadku braku na danym punkcie kontrolnym lampionu z perforatorem należy telefonem komórkowym wykonać zdjęcie punktu kontrolnego oraz telefonicznie zawiadomić o tym fakcie Organizatora. Każdy zawodnik powinien odwiedzić punkt kontrolny osobiście.

Szczegółowy regulamin rajdu znajduje się na facebookowym profilu MOSiR.

Więcej o:
radomsko mosir radomsko rajd sport tour de radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE