Przebudowa ul. Reymonta w Radomsku. Tak, będzie wycinka, ale i nowe nasadzenia – informują urzędnicy

Przebudowa ul. Reymonta w Radomsku. Tak, będzie wycinka, ale i nowe nasadzenia – informują urzędnicy Fot. UM Radomsko

Niedługo rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Reymonta w Radomsku. Urząd Miasta poinformował, jak będą przebiegać prace. Skupił się na zieleni.

- Tak, będzie wycinka. Nie uda się zachować jednego drzewa. Klon jawor rosnący przy przejściu dla pieszych w pobliżu kamienicy na Reymonta 39 niefortunnie posadzony był bezpośrednio nad starą kanalizacją deszczową, która będzie wymieniona w czasie inwestycji – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Urzędnicy podkreślają, że jest też dobra nowina. Rosnący po drugiej stronie ulicy wiąz szypułkowy zostaje. Udało się poprowadzić inwestycję tak, aby znacznie mu nie zaszkodzić. Pierwotnie również przewidziany był do wycinki.

Na odcinku od alei Jana Pawła II do planowanego skrzyżowania ze względu na wąską zabudowę nie będzie możliwości wykonania pasów zieleni. Podobnie jak na łuku skrzyżowania Reymonta z Żeromskiego pojawią się tam natomiast barierki z donicami na sezonowe kwiaty. Na pozostałej części zaprojektowano poszerzone pasy zieleni oraz nasadzenia - 7 sztuk klonu zwyczajnego (wys. 2-2,5m, obw. 14-16cm), 294 sztuki rozplenicy japońskiej oraz 537 sztuk róży okrywowej „Marathon”.

- Czekamy teraz na projekt tymczasowej organizacji ruchu. Będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach. Jedną z rozważanych możliwości jest odcinkowe zamykanie drogi, na której prowadzona będzie inwestycja – informują urzędnicy.

W pobliżu skrzyżowania z ul. Żeromskiego przewidziano prace archeologiczne.

Przypomnijmy. Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do posesji przy ul. Reymonta 43.

Prace budowlane obejmują m.in.:

- wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni i innych obiektów oraz robót przygotowawczych;
- wbudowanie nowych krawężników i obrzeży wraz z ławą fundamentową;
- wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego;
- wykonanie zjazdów, chodników i miejsc postojowych o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych wraz z robotami rozbiórkowymi, przygotowawczymi, ziemnymi oraz wykonaniem podbudowy;
- wykonanie skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca o ruchu okrężnym (rondo);
- likwidację starej kanalizacji deszczowej i budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej
- budowę oświetlenia ulicznego. Kolor i stylistyka słupów dostosowana do istniejących elementów oświetlenia na ul. Reymonta.
- budowę monitoringu zewnętrznego
- wykonanie nowych nasadzeń i terenów zielonych.

Koszt inwestycji to 5 388 887,13 zł.

Wykonawca z którym Urząd Miasta podpisał w tym tygodniu umowę ma 10 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na wykonanie zadania.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ulica reymonta inwestycja przebudowa remont zieleń wycinka drzew
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE