Przebudowa ul. Piłsudskiego. Jak dojechać do PSP2?

Przebudowa ul. Piłsudskiego. Jak dojechać do PSP2? Fot. UM Radomsko

Przez ostatni weekend na ul. Piłsudskiego w Radomsku pojawiła się pierwsza warstwa masy asfaltowej. Postępy widać również w pracach brukarskich. Praca wre, ale dojazd do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 będzie zapewniony.

Pomimo dużego stopnia zaawansowania prac remontowo-budowlanych na ul. Piłsudskiego dojazd do PSP nr 2 będzie możliwy, choć nieco utrudniony.

- Na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do budynku Miejskiego Domu Kultury w Radomsku ul. Piłsudskiego, tak jak to miało miejsce do tej pory, będzie jednokierunkowa - wjazd wyłącznie od strony ul. Targowej. Do szkoły dojechać będzie można przez bramę główną oraz od ul. Nadrzecznej - do ul. Nadrzecznej dojechać będzie można tylko od strony skrzyżowania z ul. Targową. Na odcinku między rondem „Niepodległej”, a MDK będzie można poruszać się w obu kierunkach - wyjaśnia Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Przebudowywana ul. Piłsudskiego ma już położoną pierwszą warstwę masy asfaltowej, ukończono roboty podziemne, w tym kanalizację deszczową, a prace brukarskie przy układaniu nowego chodnika zmierzają do finalizacji. Docelowo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Targowej ma powstać rondo. Planowo powstanie również ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ogrodzenia Parku Świętojańskiego, który w przyszłości będzie mógł być przedłużony do ścieżki rowerowej na ul. Spacerowej lub do Parku Solidarności.

Realizacją zajmuje się spółka FIBA, a całość inwestycji wyceniona została na 2,3 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel 1,165 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Termin zakończenia prac to I kwartał 2021 r.

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego remont dojazd do szkoły psp2
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE