Przebudowa ul Kraszewskiego i św. Rozalii. Trwają prace projektowe

Przebudowa ul Kraszewskiego i św. Rozalii. Trwają prace projektowe

Projekt rozbudowy będzie polegać na modernizacji ulicy Kraszewskiego od ulicy Narutowicza do ulicy św. Rozalii oraz ulicy św. Rozalii na odcinku od ulicy Kraszewskiego wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej w Radomsku na łącznej długości blisko 2200 metrów.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, przebudowane drogi będą posiadały dwa 3,5 metrowe pasy ruchu oraz krawężniki po obu stronach jezdni, chodniki o szerokości 1,5 metra oraz drogę dla rowerów. W pasie drogowym ulicy św. Rozalii powstaną też miejsca parkingowe, których ilość będzie uzależniona od szerokości pasa drogowego.

- Projektem objęto też skrzyżowanie ul Kraszewskiego  z ul. Narutowicza oraz część ulicy Kolejowej do miejsca zrealizowanej wcześniej przebudowy. Zakładamy też zaprojektowanie sieci energetycznej z oświetleniem ulicznym oraz wykonaniem odwodnienia tej ulicy – wyjaśnia Jacek Porzeżyński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Radomsko, dodając jednocześnie, iż projektowane jest też odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych z pasa drogowego ul. Kraszewskiego i częściowo z ul. św Rozalii do rzeki Radomski. Natomiast wody z odcinka św. Rozalii przylegającej do ulicy Kolejowej odprowadzane będą do istniejącej już kanalizacji deszczowej.

Więcej o:
remont remont droga reymonta radomsko ulica radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE