Przebudowa ul. Brzeźnickiej w Radomsku. Jest przetarg, potem wybór wykonawcy i 39 miesięcy na prace budowlane

Przebudowa ul. Brzeźnickiej w Radomsku. Jest przetarg, potem wybór wykonawcy i 39 miesięcy na prace budowlane Fot. Screen

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w środę 3 kwietnia, ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Brzeźnickiej w Radomsku. To droga krajowa numer 42. Remontu doczeka się fragment od ronda Polskich Lotników Września 1939 do skrzyżowania z ul. Łódzką.

W ramach rozbudowy DK42 zostaną przeprowadzone następujące prace: przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni, dostosowanie jezdni do nośności 115 kN/oś, budowa drogi dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0 m po północnej stronie, budowa chodnika dla pieszych o szerokości 2,0 m po stronie południowej, budowa kanału deszczowego, budowa kanału sanitarnego, zlokalizowanego w pasie drogi krajowej nr 42.

A także: budowa oświetlenia wraz z budową oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych, budowa kanału technologicznego, przebudowa wodociągu, przebudowa kolizji, odtworzenie zjazdów, wycinka drzew, wykonanie zmian i uzupełnień w organizacji ruchu, usunięcie istniejącego i wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, odtworzenie i regulację istniejących rowów odwadniających w rejonie inwestycji, przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową.

- Obecnie nie można podać dokładnego terminu rozpoczęcia prac. Będzie to uzależnione od tego, kiedy uda się podpisać umowę z wykonawcą. Na początku maja nastąpi otwarcie ofert, a wybór najkorzystniejszej z nich powinien nastąpić jesienią. To umożliwi podpisanie umowy, o ile wybór nie zostanie oprotestowany - poinformował naszą redakcję Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zalewski przekazał, że wykonawca od chwili podpisania umowy będzie miał 39 miesięcy na realizację całości inwestycji (wykonanie projektu i prace budowalne), przy czym 25 miesięcy zajmie projektowanie (wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej), a 14 miesięcy przeznaczonych jest na prace budowlane - okresy zimowe nie są uwzględnione.

 - W związku z faktem, że przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty nie można mówić o żadnych kosztach - dodał rzecznik.

Miasto Radomsko będzie współfinansowało przebudowę ul. Brzeźnickiej w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej. W tym przypadku magistrat na ten cel otrzymał ponad 5 mln zł.

Docelowo po przebudowie ul. Brzeźnickiej oraz wybudowaniu kolejnego odcinka obwodnicy miasta statusu dróg gminnych zostaną pozbawione ulice Unii Europejskiej oraz odcinek obwodnicy do ronda Honorowych Dawców Krwi.

Więcej o:
brzeźnicka remont remont brzeźnickiej gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE