Przebudowa placu 3 Maja w Radomsku tematem konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miasta

Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 8 sierpnia w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się konferencja prasowa dotycząca remontu placu 3 Maja. Prezydent Jarosław Ferenc oraz wiceprezydent Monika Andrysiak w ten sposób postanowili odnieść się do doniesień medialnych dotyczących wycinki drzew jaka miałaby mieć miejsce w związku z remontem. O tych pisała Gazeta Radomszczańska.

- Chce państwu wyjaśnić pewne rzeczy, które pojawiły się ostatnio w mediach, a nie są prawdziwe. I są wykorzystywane polityczne. Myślę, ze to co się zadziało jest przedwczesne, poszła taka informacja, że Urząd Miasta planuje wycinkę drzew i zabetonowanie placu 3 Maja. To nie jest prawdą. Jeszcze jako radny, jako prezydent też mówiłem o tym, że nasz plac 3 Maja jest unikalny jeśli chodzi o miasta polskie. Park na placu centralnym rzadko występuje. Radomsko powinno się tym szczycić i mieć – mówił Jarosław Ferenc.

Sprawy techniczne uzupełniła wiceprezydent Radomska Monika Andrysiak.

- Jeśli chodzi o warianty to są to warianty tych koncepcji czysto wstępne. Umowa zakładała aby projektant przewidział jedną z koncepcji jako zamknięcie ulicy między parkami, drugą z utrzymaniem tam ruchu a trzecią dowolną zaproponowaną przez siebie. Na przykład w wariancie pierwszym i drugim mamy zapis, że wycinek drzew się nie planuje, tylko ze względów fitosanitarnych. Trzecia koncepcja zakłada połączenie obu parków, w tym wariancie więc trzeba by usunąć kilka drzew – komentowała Monika Andrysiak.

Na konferencji pojawił się radny Łukasz Więcek.

- Zauważyłem po prostu nieprawdę, która jest komunikowana przez Urząd Miasta. Państwo też widzieli trzy warianty, w których jest zaplanowana wycinka drzew. Mimo tego co mówił prezydent, to i tak w tych wariantach widać drzewa zaplanowane do wycięcia. Obawiam się, że tak jak na Sierakowskiego, jak i na Reymonta doprowadzimy do zniszczenia tego miejsca w centrum miasta – mówił radny Łukasz Więcek.

Zarówno prezydent Jarosław Ferenc jak i wiceprezydent Monika Andrysiak podkreślali, że wycinka drzew w tym obszarze ma być minimalna, a przedstawione teraz warianty to tylko wstępne dokumenty, które mają wyznaczać kierunek. Stworzenia koncepcji i poddania ich pod konsultacje społeczne można spodziewać się dopiero w 2025 roku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Przebudowa placu 3 Maja w Radomsku tematem konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miasta w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE