Protest w Radomsku przeciw zamachowi na niezależne media

Protest w Radomsku przeciw zamachowi na niezależne media

„Wolne media, wolni ludzie. Protest w Radomsku przeciw zamachowi na niezależne media”. Pod takim hasłem Paweł Aulich ze SpotRadomsko.pl, organizuje 19 grudnia zgromadzenie spontaniczne pod biurem posłanki Anny Milczanowskej na placu 3 Maja.

W wydarzeniu utworzonym na Facebooku można przeczytać:

Pozostawanie obojętnym jest dawaniem przyzwolenia na bezprawie, które dzieje się na naszych oczach. Stacja telewizyjna, która wielokrotnie obnażała afery związane z tą i poprzednimi władzami nie podoba się rządzącej większości. Upowszechnia (również) niewygodne dla władzy treści i gromadzi wokół siebie większą publiczność niż rządowa tuba propagandowa.

Żyjemy w takich czasach, w których nie można już dłużej "siedzieć cicho", nie można poprzestawać na komentowaniu postów czy (niestety) dyskusji o polityce przy wigilijnym stole.

Lex TVN to nowelizacja dotychczas obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji. Zakłada ona m.in. zakaz sprawowania pośredniej lub bezpośredniej kontroli nad stacjami koncesjonowanymi w Polsce przez podmioty nieobjęte przez Europejski Obszar Gospodarczy. W sierpniu 2021 r. Senat odrzucił jednak „lex TVN” w całości. Głosowało wówczas 93 senatorów. „Za” odrzuceniem: „lex TVN” opowiedziało się 53 parlamentarzystów, a „przeciw” było 37 osób. Trzy się wstrzymały.

W piątek (17 grudnia) Sejm niespodziewanie jednak uchwalił ostatecznie ustawę, bo sejmowa komisja kultury wznowiła prace nad nią. W tym celu rozszerzono porządek obrad.

Dla wszystkich prawdziwie WOLNYCH i NIEZALEŻNYCH mediów to sygnał, że jeśli nie będzie się dało ich „kupić” to będzie można je ZNISZCZYĆ.

Dlatego jako NIEZALEŻNY, zarejestrowany tytuł prasowy SpotRadomsko.pl organizujemy zgromadzenie spontaniczne przed biurem poselskim na Placu 3 Maja 10 w Radomsku o godzinie 19.00.

Podczas zgromadzenia będzie można podpisać apel do Prezydenta RP o veto w sprawie #LexTVN, który w poniedziałek wyślemy na adres Kancelarii Prezydenta RP. Wydarzenie ma charakter apolityczny.

Więcej o:
protest protest radomsko wolne media anna milczanowska protest w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE