Proste i efektywne ćwiczenia na tricepsy

Proste i efektywne ćwiczenia na tricepsy

Tricepsy to trójgłowe mięśnie ramion. W związku z tym, że ogromna część z nas dba o swoje zdrowie, nienaganną sylwetkę oraz zdrowy tryb życia – plany treningowe obejmują także ćwiczenia właśnie na tricepsy. Które propozycje ćwiczeń są proste i zarazem efektywne? Dlaczego warto je wybrać? Sprawdź jak ćwiczyć, by Twoje tricepsy były w doskonałej kondycji!

Jak wybrać właściwe ćwiczenia na triceps?

Istnieje obszerna grupa ćwiczeń przeznaczonych dla doskonałego wyrzeźbienia ramion. Na stronie internetowej https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-triceps możemy zapoznać się z wieloma propozycjami, które pomogą w uzyskaniu perfekcyjnego wyglądu naszych ramion.

By wybrać dla siebie idealne ćwiczenia na triceps, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, czy jesteśmy osobami wysportowanymi, które regularnie ćwiczą czy też należymy do grupy początkujących, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem i rzeźbieniem sylwetki. Takie podejście sprawi, że w znacznym stopniu ograniczymy ryzyko wystąpienia kontuzji, eliminującej możliwość wykonywania regularnych treningów.

Najbardziej efektywne i proste ćwiczenia na tricepsy

Triceps odpowiada za doskonały wygląd naszych ramion. Co więcej, jest to jeden z najważniejszych mięśni dla każdego kulturysty. Zaznaczyć należy, że triceps jest większy od bicepsa. To właśnie jego objętość odpowiada w największym stopniu za duże ramiona.

Prostym i efektywnym ćwiczeniem na tricepsy są pompki na poręczach. Mięsień trójgłowy pracuje wówczas niezwykle intensywnie. Podnoszenie i opuszczanie całego ciężaru ciała jest naturalnym obciążeniem dla tricepsów. Oprócz wszystkich trzech głów tricepsa, podczas tego ćwiczenia zaangażowane są także mięśnie: naramienne, piersiowe oraz mięśnie grzbietu. 

Kolejnym prostym i wydajnym ćwiczeniem dla naszych tricepsów jest ściąganie liny wyciągu górnego. To zadanie niezwykle łatwe w wykonaniu, angażujące tricepsy do poruszania stawem łokciowym. Podczas tego ćwiczenia będzie aktywnie pracować przede wszystkim głowa boczna tricepsa. Pomimo prostoty, można wykonać podczas wykonywania tego ćwiczenia wiele błędów. 

Hantle to nieodzowny atrybut do ćwiczeń na tricepsy. Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń jest prostowanie ramienia z hantlem w opadzie. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które nie wymaga dodatkowych objaśnień. Warto jednak zaznaczyć, że podczas wykonywania ćwiczeń należy starać się oddalać dłonie z hantlami jak najbardziej do tyłu, a nie w górę. Ćwiczenie to aktywuje głowę tricepsa. 

Ostatnią propozycją jest prostowanie przedramion z gryfem zza głowy, w pozycji siedzącej. Na ugiętych łokciach opuszczamy gryf za głowę. Kolejno prostujemy ramiona. Górna część ramiona przez cały czas trwania ćwiczenia powinna zostać w niezmienionej pozycji.

Dokładność i jakość wykonywanych ćwiczeń

By móc cieszyć się doskonale wyrzeźbionymi ramionami, bez względu na rodzaj wykonywanego ćwiczenia, musimy każdy jego etap wykonywać z należytą dokładnością i precyzją. Tylko wówczas wykonywany trening będzie w stanie przynieść nam wymierne, zauważalne, a co najważniejsze satysfakcjonujące rezultaty – najlepszą motywację do dalszej pracy. Postaw na proste, sprawdzone ćwiczenia i ciesz się doskonałym, wymarzonym wyglądem swoich ramion. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE