Propozycje kandydatów PiS do rady miasta

Propozycje kandydatów PiS do rady miasta

Budowa ciepłowni miejskiej we współpracy ze spółkami skarbu państwa, obniżka cen za wodę i ścieki oraz utworzenie na Gliniankach miejsca rekreacji dla wszystkich mieszkańców, te i inne zagadnienia omawiali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta na konferencji 18 października.

Kandydaci okręgu 4 konferencję zorganizowali na osiedlu Kowalowiec. Zaprezentowali na niej kilka priorytetowych spraw, którymi mają zamiar zająć się po wygranych wyborach.

Między innymi Daniel Serwa opowiadał o programie rządowym „Czyste Powietrze” oraz o wybudowaniu w Radomsku ciepłowni. Obecni radni PiS są przekonani, że taka inwestycja jest dla miasta potrzebna i konieczna. Wśród propozycji na jej lokalizację mówi się o zachodniej części miasta.

- Głównym tematem jest temat smogu otaczającego nas nawet w tej chwili. Dotyczy on tak naprawdę całego miasta. Po pierwsze jest to program rządowy „Czyste Powietrze”, który już zaczyna funkcjonować i jest wprowadzany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. A drugi temat dotyczący zachodniej części miasta, przede wszystkim Kowalowca i okoli ulicy Brzeźnickiej to konieczność wybudowania ciepłowni miejskiej we współpracy ze spółkami skarbu państwa. Samorząd sam nie udźwignie takiej inwestycji. Taka inwestycja to koszt około 40 mln zł. Natomiast spółki skarbu państwa już podejmują takie działania w innym miastach, na przykład w Wadowicach czy w Nowym Sączu, gdzie badają teren i analizują sytuację i pod względem ekonomicznym i pod względem ekologicznym, by wprowadzić niskoemisyjne źródła kogeneracyjne.

Kolejnym punktem zaproponowanym przez kandydatów jest program „Mieszkanie Plus”, o którym opowiadała kandydatka Maja Grabiec.

- Mieszkanie Plus to jeden z głównych założeń programowych kandydatów samorządowych oraz krajowych. Mieszkanie Plus jest jednym z najważniejszych programów rządowych zjednoczonej prawicy. Rząd wprowadzając ten program miał na celu wprowadzenie realnej formy pomocy dla rodzin, a także dla wszystkich tych, którzy planują założenie rodziny, ale nie stać ich na własne mieszkanie. Wiadomo w dzisiejszych czasach to poczucie bezpieczeństwa, poczucie stabilności, a także start w dorosłe życie dla młodych osób bez dodatkowych obciążeń jest bardzo ważne. Ja jako radna będę dążyła do tego, aby dopilnować by Radomsko nie było już pomijane, a stało się realnym i aktywnym beneficjentem przy Mieszkaniu Plus.

Poza ogólnymi problemami skupiono się też na osiedlu Kowalowiec, o którym mówił kandydat Paweł Rudaś, a przede wszystkim o terenie tzw. Glinianek. Kandydaci chcieliby, by stało się to miejscem rekreacji dla wszystkich mieszkańców Radomska.

- Znajdujemy się na terenie dzielnicy Kowalowiec. Jest to najstarsza dzielnica naszego miasta, niedaleko stąd znajdują się tzw. Glinianki. Obecnie z dużym opóźnieniem zaczęła się tam inwestycja dotycząca budowy placu zabaw dla dzieci z siłownią zewnętrzną, której byłem inicjatorem i również współautorem projektu w ramach budżetu obywatelskiego, który wygrał w zeszłym roku. Chcielibyśmy żeby ten teren glinianek stanowił takie miejsce rekreacji z prawdziwego zdarzenia dla mieszkańców naszej dzielnicy i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Kolejną propozycją jest obniżka i powrót do cen sprzed dwóch lat za wodę i ścieki, która według kandydatów jest możliwa do zrealizowania na przestrzeni dwóch lat. Wspomniano również o stanie dróg i chodników, gdzie w niektórych miejscach brak jest utwardzonej nawierzchni i które nie tylko w okręgu 4 wymagają remontów. Ważnym tematem dla kandydatów jest też zadbanie o bezpieczne dojście chodnikami do szkół, w tym oświetlenie przejść prowadzących do szkół. Radni chcieliby też zadbać o przyszkolne boiska. Natomiast rządowy projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zapewni dofinansowanie na budowę oraz remonty dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

- Jako radni mamy zamiar skorzystać z pomocy, jaką daje Fundusz Dróg Samorządowych. W ramach tego funduszu mamy do rozdysponowania 6 mld złotych, są to naprawdę duże pieniądze i one naszemu miastu bardzo by pomogły. Przez kolejne 10 lat ten fundusz jest w stanie udzielić pomocy w postaci aż 36 mld złotych, czyli jest to jeszcze większa kwota. Kwota, którą w Radomsku mamy gdzie rozdysponować

- mówił Adam Ślęzak.

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018 prawo i sprawiedliwość
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE