Promują budżet obywatelski województwa

Pierwsza pilotażowa edycja okazała się sukcesem, dlatego Samorząd Województwa Łódzkiego postanowił kontynuować ideę Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczną edycję czekają jednak pewne zmiany.

O zmianach w tegorocznym budżecie obywatelskim województwa łódzkiego poinformowano na spotkaniu zorganizowanym we wtorek, 10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

O 3 miliony złotych zwiększona została pula środków, która wyniesie odtąd 8 milionów. Wprowadzono też nową kategorię zadań wojewódzkich. Oczekiwane są w szczególności projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Niestety spotkanie w starostwie nie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Aby to zmienić, w promocję budżetu aktywnie włączyło się radomszczańskie starostwo, które będzie zachęcać mieszkańców do zgłaszania swoich projektów. Udostępnia także swoje pomieszczenie i służy radą. Nowe projekty będzie można zgłaszać już na przełomie kwietnia i maja tego roku.  Szczegółowe informacje na temat budżetu znajdują się na dedykowanej witrynie internetowej www.bo.lodzkie.pl.

Więcej o:
budżet obywatelski województwo łódzkie urząd marszałkowski projekt wniosek starostwo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE