Promocja książki Elżbiety Stępień „Wszystko się może zdarzyć”

7 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się promocja najnowszej książki dla dzieci zatytułowanej „Wszystko się może zdarzyć”, radomszczańskiej pisarki Elżbiety Stępień.

Na promocję książki „Wszystko się może zdarzyć” Elżbiety Stępień przybyło liczne grono dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami wysłuchały fragmentów powieści. A w tym autorkę wsparły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku, które do tego wydarzenia przygotowała nauczycielka Grażyna Szwed. Jak mówiła sama autorka pomysł na opowieść zrodził się w jej głowie podczas pewnej letniej burzy. Książka opowiada o losach Małgosi, która może podróżować w czasie, podczas których przeżywa wiele magicznych przygód, gdzie spotyka dobre smoki i gdzie spełniają się marzenia. Elżbieta Stępień nie kryła zachwytu z tego, jak świetnie przygotowane były uczennice oraz tego, że jest to dla niej ciekawe doświadczenie móc słuchać własnych słów, czytanych przez kogoś.

- Uważam, że dziewczynki cudownie czytają i z przyjemnością się ich słucha, a zwłaszcza autorowi. W zasadzie to po raz pierwszy mam okazję posłuchać, jak ktoś czyta moje teksty. Z reguły na spotkaniach czytam je sama, jednak dzisiaj taką przyjemność sprawiły mi uczennice ze szkoły nr 6
- mówiła podczas promocji Elżbieta Stępień.

Elżbieta Stępień jest mieszkanką Radomska, jest też laureatką wielu ogólnopolskich konkursów w dziedzinie poezji i prozy. Nagrodzona m.in. piórem Reymonta w 2005 roku. Jest autorką tomików wierszy „Okno z widokiem na duszę” (2011) oraz „Mówię do mgły” (2016). Jej wiersze i opowiadania można znaleźć w licznych antologiach pokonkursowych oraz wydawanych przez Stowarzyszenie Literackie „Ponad” i Fundację Inicjatyw Kulturalnych. Pisarka aktywnie wspiera twórczość literacką dzieci. Opracowała zbiór utworów literackich zatytułowanych „Dzieci piszą” (2005). Jest współautorką książki charytatywnej dla dzieci „Gwiezdne marzenia” (2017). Natomiast w 2018 roku ukazała się jej powieść „Ta kobieta”, która została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez czytelników, jak i recenzentów.

Podczas spotkania autorka opowiadała, że pomysłów na kolejne powieści jej nie brakuje. Zamierza dalej pisać dla dzieci, ale nie tylko. Pisarka zdradziła bowiem, że już niedługo gotowa będzie następna książka, tym razem dla dorosłych czytelników, zatytułowana „Czego nie wiesz o aniołach?”

- Mamy „Eko opowieści”, które może kiedyś doczekają się wydania. W planach mamy też do wydania „Opowieści gwiazdeczki” dla dzieci przedszkolnych. Tylko wszystko trzeba powoli, systematycznie wydać. Nic nie przychodzi łatwo, nad tekstem trzeba pracować. To nie jest tak, że od razu stworzy się coś gotowego, tylko są poprawki, korekty. Coś na ten temat pani Agnieszka, mój wydawca, wie. Jest mi bardzo miło, że mogłam tutaj, dzisiaj być i promować moją powieść. Mam nadzieję, że znajdą się też chętne biblioteki na zakup tej powieści, że będzie polecana i czytana. A przede wszystkim liczę na to, że spodoba się ona dzieciom, z myślą o których pisałam
- mówiła autorka powieści Elżbieta Stępień.

Patronem medialnym wydarzenia był portal Radomsko24.pl

Więcej o:
promocja książki mbp radomsko elżbieta stępień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE