Projekt Teatr Polska w Radomsku

Projekt Teatr Polska w Radomsku Fot. fot. materiały promocyjne teatru/Kasia Chmura

Radomszczański Miejski Dom Kultury w projekt „Teatr Polska” zaangażowany jest niemal od samego początku jego działania. Również w tym roku, radomszczańska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w czterech spektaklach oraz warsztatach dla dzieci i dorosłych. Teatr Polska w Radomsku startuje 21 września.

Głównym zadaniem projektu Teatr Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Od 2009 roku realizuje go Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki wsparciu instytutu, publiczność oklaskiwała w MDK najlepsze polskie teatry m.in. Poznański Teatr Tańca, Wrocławski Teatr Pantomimy, Teatr Lalki i Aktora z Opola  czy Wierszalin z Supraśla.

- W tym roku zaprosiliśmy cztery znakomite grupy teatralne. Wśród naszych gości są zarówno uznani artyści, jak również twórcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, młodzież i osoby dorosłe 

- mówi Jolanta Dąbrowska z MDK.

Teatr Polska w Radomsku startuje 21 września. Na początek „Matka Makryna” warszawskiego Teatru Studio. W rolę tytułową wciela się tu znakomita aktorka dramatyczna Irena Jun. Ona jest też reżyserem przedstawienia. Monodram powstał na podstawie poematu Juliusza Słowackiego „Rozmowa z Matka Makryną” i książki Jacka Dehnela „Matka Makryna”.

Tydzień później, 27 września przyjedzie teatr Fraktal ze spektaklem dla dzieci .„Pomelo jest zakochany... w żabie, deszczu i nie tylko”. Fraktal to grupa absolwentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Spektaklom towarzyszą warsztaty i zajęcia z artystami.

Jesienią w ramach projektu zaprezentuje się jeszcze Vagabond Physical Collective czyli nieformalna grupa artystyczna stworzona przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz łódzki Teatr Chorea z Tragedią Jana.

Więcej o:
mdk radomsko teatr polska mdk radomsko miejski dom kultury w radomsku teatr spektakl teatralny w mdk w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE