Projekt edukacyjny „Postaw kropkę – Żabki, Biedronki i Kotki w świecie matematyki” w Lgocie Wielkiej

Projekt edukacyjny „Postaw kropkę – Żabki, Biedronki i Kotki w świecie matematyki” w Lgocie Wielkiej

Przedszkole Samorządowe w Lgocie Wielkiej od marca do czerwca 2022 r. będzie realizowało autorski projekt edukacyjny pod nazwą „Postaw kropkę – Żabki, Biedronki i Kotki w świecie matematyki”.

Autorkami projektu są Katarzyna Kasznicka oraz Marta Owczarek z grupy „Biedronek”. Ponadto przy projekcie pracują Marlena z grupy ,,Żabek’’ oraz Agnieszka i Edyta z grupy ,,Kotków”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu grantowego "Rosnę z matematyką" organizowanego przez Fundację mBanku. Dofinansowanie otrzymało jedynie 40 z 233 zgłoszonych placówek z województwa łódzkiego oraz mazowieckiego. Warto zaznaczyć, że nasze Przedszkole jest jedyną placówką z powiatu radomszczańskiego, która otrzymała takie dofinansowanie.

W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:
1. Naturalne cyfry - pierwszym etapem działania jest stworzenie cyfr przy użyciu materiałów naturalnych (gałęzie, liście, kamienie, itp.) oraz ewentualnie także przy pomocy materiałów recyklingowych. Następnie każda cyfra (0-9) zostanie sfotografowana i posłuży do stworzenia projektu gry typu domino lub memory. Gra zostanie wydrukowana z wykorzystaniem ekologicznego tworzywa.
2. Wiosenne trójkąty i kwadraty - konkurs z wykorzystaniem techniki origami.
3. Matematyka w zjawiskach pogodowych - stworzenie przedszkolnej stacji meteo.
4. Środowe zabawy bez plastiku - zastąpienie zabawek plastikowych zabawkami stworzonymi z naturalnych surowców, przygotowanie sensorycznej gry planszowej w rozmiarze XXL – kółko i krzyżyk.
5. Domowe laboratorium kulinarne - rodzinny konkurs kulinarny promujący zdrowe odżywianie, zawierający aspekty matematyczne związane z odliczaniem, odmierzaniem, układaniem kompozycji, itp.
6. Leśna gra terenowa z wykorzystaniem mapy - wycieczka do pobliskiego nadleśnictwa z okazji Dnia Dziecka, dodatkowo spotkanie z leśniczym.
7. Warsztaty dla rodziców dotyczące aktywnego wspierania rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych.

Partnerami projektu są następujące instytucje:
- Gminna Biblioteka Publiczna w Lgocie Wielkiej
- Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Modum” w Radomsku
- Konsorcjum Cogito – Centrum Edukacji
- Fundacja Centrum Doskonalenia i Nauki

Więcej o:
przedszkole lgota wielka projekt lgota wielka przedszkole lgota wielka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE