Projekt edukacyjny „Irlandia w szkole” w II LO w Radomsku

Projekt edukacyjny „Irlandia w szkole” w II LO w Radomsku Fot. II LO w Radomsku

W ostatnim dniu lutego II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku nawiązało współpracę z Fundacją Kultury Irlandzkiej w Poznaniu i zgłosiło swój udział w ogólnopolskim projekcie „Irlandia w szkole”.

Fundacja Kultury Irlandii jest czwartym laureatem Nagrody Bernarda O'Connora, przyznawanej osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do wzmocnienia więzi przyjaźni, współpracy i zrozumienia pomiędzy Irlandią a Polską.

Nagroda została ustanowiona przez Ambasadę Irlandii w 2018r i honoruje także inną ważną postać w historii stosunków irlandzko-polskich, Bernarda O'Connora-Irlandczyka, lekarza na dworze króla Jana III Sobieskiego, autora pierwszej historii Polski w języku angielskim.

Projekt „Irlandia w szkole” ma na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji Irlandii i jest realizowany na wielu płaszczyznach nieprzerwanie na terenie całej Polski od 2013 roku.

Uczniowie II LO pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego będą sukcesywnie realizować w ramach projektu przeróżne zadania mające na celu zapoznanie się z „Zieloną Wyspą”, będą uczestniczyć w seminariach w języku polskim i angielskim poświęconych literaturze, historii, geografii i kulturze Irlandii.

Projekt obejmuje również udział w licznych konkursach, lekcjach online, dniach tematycznych oraz spotkaniach z native speakerami z Irlandii. Przewidziane są prelekcje o dyplomacji i charakterystyce placówki dyplomatycznej, które poprowadzi Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.

Koordynatorem szkolnym projektu jest Anna Haddani (nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego).

Patronat honorowy nad nim objął Konsulat Honorowy Irlandii w Polsce.

Więcej o:
liceum liceum radomsko projekt irlandia w szkole
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE