Projekt dziewczyn najlepszy

Projekt dziewczyn najlepszy

Maria Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk to kandydatki z Radomska do XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ramach zadania rekrutacyjnego, Marysia i Klaudia przygotowały kampanię wyborczą posła na Sejm Ustawodawczy z lat 1919-1922 - Marii Moczydłowskiej. Projekt uczennic PSP nr 7 okazał się najlepszy w województwie.

Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Tegoroczna sesja ma też za zadanie przybliżyć młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. Dodatkowo, intencją organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Projekt o Marii Moczydłowskiej został oceniony najlepiej spośród wszystkich z województwa łódzkiego, co umożliwia dziewczynom wzięcie udziału w pracach Komisji Sejmowej oraz współtworzenie projektu uchwały, która będzie tematem obrad i zostanie poddana pod głosowanie 1 czerwca br. - W imieniu mojej koleżanki - Klaudii Andrzejczyk oraz swoim, chciałabym bardzo serdecznie Państwu podziękować za zainteresowanie, pomoc i opublikowane materiały na temat realizowanego przez nas projektu pt. „XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – Posłowie I Sejmu Niepodległej”. Państwa wsparcie okazało się nieocenione, było dla nas niezwykle cenne i z pewnością odegrało ważną rolę podczas oceny przez Komisję - podkreśla Maria Łuszczyn.

Organizatorem XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłych latach: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Więcej o:
sejm dzieci i młodzieży maria łuszczyn klaudia nadrzejczyk maria moczydłowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE