Program „Za życiem”: Powiat Radomszczański wyda 2,5 mln złotych

Program „Za życiem”: Powiat Radomszczański wyda 2,5 mln złotych Fot. pixabay.com

2 500 410 złotych przez najbliższe pięć lat wyda Powiat Radomszczański w ramach rządowego programu „Za życiem”. Pieniądze przeznaczone zostaną na kompleksową pomoc niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom oraz ciężarnym uczennicom.

Umowę gwarantującą otrzymanie przez powiat dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki podpisały: Starosta Beata Pokora oraz Wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

To już druga edycja programu ,,Za życiem” prowadzona w naszym powiecie. Pierwsza objęła lata 2017 – 2021, obecnie trwają przygotowania do kolejnej edycji na lata 2022 – 2026.

– Bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki możemy kontynuować program. Czeka na to wiele dzieci i ich rodziców – mówi wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Program realizować będą dwie powiatowe placówki: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych. Pierwsza z nich w ramach programu zapewnia wielospecjalistyczną i kompleksową pomoc niepełnosprawnym dzieciom (i ich rodzinom) w okresie od urodzenia do rozpoczęcia nauki. Druga z placówek wykonywać ma zadania związane z zapewnieniem możliwości kontynuowania nauki przez uczennice, które zaszły w ciążę.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko program za życiem
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE