Program Horyzonty — czym jest i jakie szkoły biorą w nim udział?

Program Horyzonty — czym jest i jakie szkoły biorą w nim udział?

Program Horyzonty jest wsparciem stypendialnym dla młodzieży pochodzącej z małych ośrodków miejskich oraz wsi, który umożliwia kształcenie się w najlepszych liceach i technikach w całym kraju. Jest to dla utalentowanych uczniów, wychowanych w mniej zamożnych rodzinach, ogromna szansa na rozwinięcie swoich pasji, zdobycie wykształcenia oraz otrzymanie niezbędnej pomocy materialnej.

Jakie są cele Programu Horyzonty?

Program Stypendialny Horyzonty daje wybranym kandydatom możliwość zamieszkania w największych i najciekawszych polskich miastach oraz pobieranie edukacji w renomowanych szkołach średnich. Zapewnienie bezpłatnego miejsca w bursie uczniowskiej wraz z wyżywieniem to realne odciążenie budżetu rodzin, które nie stać na kosztowną edukację swoich dzieci.

W ramach programu stypendyści otrzymują również darmowe bilety komunikacji miejskiej, możliwość wyjazdu na obozy wakacyjne oraz szansę na udział w tematycznych zajęciach, które są zgodne z obszarem zainteresowań danego ucznia.

Opiekę nad stypendystami sprawują służący pomocą w każdej sprawie i dbający o prawidłowy rozwój młodzieży koordynatorzy. Program Stypendialny Horyzonty skupia się przede wszystkim na poprawie jakości życia młodych ludzi, umożliwieniu im zdobycia wartościowego wykształcenia oraz nakierowaniu na właściwą drogę życiową.

Warunki uczestnictwa w programie

Kandydaci do wzięcia udziału w Programie Horyzonty muszą spełnić kilka warunków, które są niezbędne do potwierdzenia ich uczestnictwa. Wymagana jest chęć kontynuowania nauki w szkole średniej współpracującej z fundacją zajmującą się programem oraz posiadanie wyróżniających się wyników w nauce. Placówki dydaktyczne, w których możliwe jest kształcenie podczas korzystania ze stypendium, znajdują się w największych miastach w całej Polsce.

Oprócz tego kandydat musi pochodzić z miejscowości liczącej poniżej 30 tysięcy mieszkańców, natomiast dochody w rodzinie nie mogą przekraczać 1 200 zł na osobę. To zaledwie kilka warunków będących przepustką do lepszej przyszłości, a które są spełniane przez większość młodych osób w Polsce. Dzięki temu szansę na udział w projekcie otrzymuje znaczna część zdolnej młodzieży z wielu regionów naszego kraju.

Które szkoły zaufały Programowi Horyzonty?

W ramach Programu Stypendialnego Horyzonty uczniowie mogą wybrać kontynuowanie nauki w jednej z dwudziestu placówek w całej Polsce. Wśród szkół biorących udział w projekcie można znaleźć między innymi licea z Białegostoku, Zielonej Góry, Szczecina, Gdyni i Gdańska, a także technika z Warszawy, Poznania, Krakowa i Wrocławia. Oprócz tego stypendyści mogą korzystać z zakwaterowania w internatach i bursach zlokalizowanych w pobliżu placówek edukacyjnych.

Pełna lista szkół biorących udział w programie jest dostępna pod adresem internetowym https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/mapa-szkol-internatow-i-burs. Wybór placówki dydaktycznej jest indywidualną decyzją stypendysty i jego bliskich, dzięki czemu nie ma konieczności zamieszkania w miejscu położonym wiele kilometrów od domu rodzinnego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE