Producenci składają wnioski do ARiMR o odkupienie kwiatów. Ile wniosków jest w Radomsku?

Producenci składają wnioski do ARiMR o odkupienie kwiatów. Ile wniosków jest w Radomsku? Fot. pixabay.com

Producenci kwiatów, którzy w związku z rządową decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych składają wnioski o odkupienie kwiatów ze środków budżetu państwa. Wnioski trafiają m.in. do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W oddziale ARiMR w Radomsku według stanu na 5 listopada 2020 r. zostało złożonych 7 wniosków producentów chryzantem.

- Wnioskodawcy ci wyprodukowali w sumie ok. 5 tys. kwiatów doniczkowych i 3 tys. kwiatów ciętych - mówi portalowi Radomsko24.pl Katarzyna Bracka, kierownik ARiMR w Radomsku.

Odkupione od producentów kwiaty można odbierać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zainteresowanie jest bardzo duże.

- Bardzo się cieszę, że zainteresowanie jest duże. Mamy już 15 zgłoszeń chęci odbioru kwiatów. Są to zgłoszenia m.in. od organizacji, szkół, parafii i kół gospodyń wiejskich, a także dwóch samorządów: Gminy Radomsko i Gminy Wielgomłyny – wyjaśnia Katarzyna Bracka.

Decyzję o wsparciu rządowymi środkami producentów kwiatów, którzy poprzez zamknięcie cmentarzy ponieśli straty finansowe podjął 31 października premier Mateusz Morawiecki.

Więcej o:
radomsko arimr radomsko wykup kwiatów producenci kwiatów wnioski chryzantemy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE