Próbne matury w Radomsku

Maturzyści w całej Polsce przystępują do próbnych egzaminów. Tegoroczna matura jest wyjątkowa. Do egzaminu uczniowie przygotowywali się w większości w trybie zdalnym. Sam egzamin przebiega z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

W środę, 3 marca o godz. 9.00 maturzyści piszą egzamin próbny z języka polskiego. Na zdjęciach uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu.

W powiecie radomszczańskim do próbnych przystępują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu.

Testy, które mają za zdanie pomóc uczniom i nauczycielom w określeniu poziomu przygotowania uczniów do właściwego egzaminu maturalnego odbywają się w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, ale w reżimie sanitarnym, koniecznym z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Uczniowie piszą je w małych, kilkunastoosobowych grupach, rozlokowanych w osobnych klasach.

W środę odbyły się próbne egzaminy z języka polskiego, w czwartek uczniowie napiszą egzamin z matematyki, a w piątek – z języków obcych (wszystkie – na poziomie podstawowym). Próbne egzaminy z innych przedmiotów maturalnych, tzw. rozszerzonych odbywać się będą w różnych terminach.

Udział w próbnych egzaminach maturalnych jest dobrowolny, jednak tradycyjnie już wszystkie szkoły je organizują. Elektryk i Ekonomik, które nie skorzystały w tym roku z sesji przygotowanej przez CKE, przeprowadziły próbne egzaminy w innych terminach.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mechanik zsp nr 1 matura egzamin próbna matura
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE