Problemem szkół zawodowych jest ich doposażenie

Problemem szkół zawodowych jest ich doposażenie

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta gala 20-lecia programu „Dzień Przedsiębiorczości”. W roku szkolnym 2022/23 w programie wzięło udział 18 943 uczniów z 270 szkół ponadpodstawowych oraz 9 200 firm i instytucji z całej Polski. Wśród 17 najaktywniejszych szkół znalazł się Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Nagrody odbierały dyrektorka Małgorzata Kołodziejska i Sylwia Gnoińska, nauczyciel ZSE, która otrzymała tytuł najaktywniejszej Szkolnej Koordynatoki „Dnia Przedsiębiorczości”.

- To niełatwe przedsięwzięcie pod kątem organizacyjnym. W trakcie tego dnia wychowawcy przeprowadzają kontrole tych praktyk. Co ciekawe uczniowie niekoniecznie odbywają praktyki w takim zawodzie w którym się uczą. Na przykład ekonomista zdarza się, że ma praktykę w biurze projektowym, bo zaczyna świtać mu myśl, że może zostanie projektantem wnętrz - opowiada Małgorzata Kołodziejska, dyrektorka ZSE w Radomsku.

- Banki, urząd skarbowy, hotele, firmy jednoosobowe, agencje reklamowe, biura podróży. Nie sposób wymienić wszystkie podmioty, w których uczniowie odbyli praktyki - dodaje Sylwia Gnoińska.

W nowym roku szkolnym ZSE nie uruchomi nowych kierunków zawodowych. 

- Nie otwieramy nowych zawodów. Mamy to co mamy. Największy problem szkół zawodowych polega jednak na tym, że wszystkie szkoły, które realizują kształcenie zawodowe muszą się doposażyć. Przykład: wyposażenie pracowni w kształceniu grafiki, czy fototechniki jest tak kosztowne, że w zasadzie bez środków unijnych nie bylibyśmy w zasadzie kształcić w tych zawodach - dodaje Małgorzata Kołodziejska.

Gośćmi programu „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 19.45 będą Małgorzata Kołodziejska dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Sylwia Gnoińska, nauczycielka-koordynatorka projektu.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk małgorzata kołodziejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE