Problemem nie jest brak koszy, tylko brak kultury osobistej

Problemem nie jest brak koszy, tylko brak kultury osobistej Fot. nadesłane

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o problemie, na który zwrócił uwagę nasz czytelnik. Po przyjeździe na teren zbiornika wodnego w Zakrzówku Szlacheckim ujrzał porozrzucane śmieci. Kto odpowiada za bałagan? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Gminy w Ładzicach.

Czytelnik przesłał do naszej redakcji zdjęcia na których widać zalegające śmieci: puszki, butelki, reklamówki, plastikowe i papierowe talerze.

- Czy w takich warunkach można rozłożyć koc i odpocząć? Myślę, że większość osób się na to nie zdecyduje. Przyjadą tu, zobaczą te śmieci i pojadą. Mam pretensje do osób, które nie potrafią zostawić po sobie porządku. Ale za taki stan rzeczy winię również osoby, odpowiadające za utrzymanie czystości na tym obiekcie. Przecież nie jest to obiekt bezpański – pisał nasz czytelnik, pan Tomasz.

Z informacji uzyskanej z Urzędu Gminy w Ładzicach wynika, że właścicielem całego obiektu jest Gmina Ładzice.

- W okresie funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli teren ten sprzątany jest przez osobę fizyczną na podstawie umowy zlecenia zawartej z Gminą – wyjaśnia Aleksander Kowalski z Urzędu Gminy w Ładzicach.

Aleksander Kowalski zapewnia, że teren sprzątany jest codziennie i śmieci usuwane są na bieżąco. Na nasze pytanie, czy istnieje możliwość zamontowania dodatkowych koszy odpowiedział, że – tak. Nie rozwiąże to jednak problemu.

- Zawsze istnieje możliwość ustawienia większej ilości koszy, ale osoba sprzątająca zapewnia że, nie o ilość i pojemność koszy lecz o kulturę osób korzystających z terenu chodzi – mówi Aleksander Kowalski.

- Kosze w niewielkim stopniu są napełnione a śmieci są porozrzucane po całym terenie - dodaje.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina ładzice zakrzówek szlachecki zbiornik zakrzówek szlachecki bałagan śmieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE