Problem z zapisami na szczepienie

Problem z zapisami na szczepienie Fot. archiwum

Człowiek chce się zaszczepić, ale nie ma nawet jak się na szczepienie zapisać! Radomszczanka skarży się na brak dostępu do szczepionki przeciwko COVID-19.

Wszyscy zachęcają do szczepienia, tylko jak to zrobić skoro na szczepienie nie można się zapisać? O to pyta w naszej redakcji mieszkanka Radomska – seniorka. Kobieta poszła do swojej przychodni by zapisać swojego męża na termin szczepienia, odeszła z kwitkiem.

- Dzwoniłam wielokrotnie do przychodni Pro Familia pytać się, kiedy mogę ponownie zapisać męża na szczepienie. Mąż ma 72 lata, jest po udarze i niestety nie załapał się na zapisy, kiedy jego rocznik miał się szczepić, bo przychodnia wstrzymała zapisy po jednym dniu. W przychodni ciągle słyszałam, że mam się zgłosić właśnie 25 marca, bo będą kolejne zapisy dla rocznika mojego męża. Zapisy po raz kolejny w przychodni zostały wstrzymane. Przecież to są kpiny z ludzi i pacjentów tej przychodni. Wszyscy dzisiaj zostali odesłani z niczym - powiedziała portalowi oburzona pani Ewa.

W przychodni niestety też rozkładają ręce.

- Nie mamy fizycznych możliwości. Do 14 czerwca jesteśmy już zablokowani, do tego dnia mamy już pełne obsadzenie szczepień. Pulę tygodniową mamy jaką mamy (do tego konkretnie punktu szczepień trafia zaledwie 30 szczepionek na tydzień przyp. red.) a tylko w jeden dzień zapisujemy ponad 30 pacjentów. A nie dość, że mamy zapisanych własnych pacjentów, to jeszcze dorzucono nam tych zapisanych przez infolinię – tłumaczy Jerzy Skwira dyrektor SP ZOZ Pro Familia w Radomsku.

I dodaje, że jest to bardzo trudna sytuacja dla przychodni i niezależna od niej, tylko od ilości szczepionek jakie dostaje.

- Ja tylko życzliwie mogę podpowiedzieć, by pacjenci szukali miejsc w innych przychodniach, to nie jest złośliwe z mojej strony, my po prostu nie mamy fizycznych możliwości by zapisywać. A wcale nie jest pewne co będzie po 14 czerwca. Sytuacja w kraju bardzo dynamicznie się zmienia – dodaje Jerzy Skwira.

- W SP ZOZ Pro Familia ilość szczepionek to 30 tygodniowo, ale np. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku to 240, a w NZOZ Medyk 60. Można więc tutaj szukać terminu. Ilość szczepionek wynika z aktualnych możliwości punktów szczepień, a może się zwiększać

– mówi Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ.
- Drodzy państwo bardzo zachęcamy do tego by rejestrować się zdalnie, a myślę, że SMS jest dobrą drogą do rejestracji przez osoby w wieku senioralnym

– dodaje Anna Leder.

Na stronach ministerstwa teoria zapisów na szczepienie:

Jak się będzie można zarejestrować?
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
4. Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Pamiętaj! Rejestracja na szczepienie zależy od dostępności terminów.

Więcej o:
szczepienia radomsko radomsko problem ze szczepieniami mieszkańcy skarżą się na szczepienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE