"Problem chszonrzcza" rozwiązany!

Od niemalże dwóch tygodni dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach "Lato w teatrze Radomsko" pracowała nad spektaklem "My, uczniowie, czyli... problem chszonrzcza".... ››

Od niemalże dwóch tygodni dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach "Lato w teatrze Radomsko" pracowała nad spektaklem "My, uczniowie, czyli... problem chszonrzcza". Pracowali oni w czterech sprofilowanych grupach pod okiem instruktorów. Efekt ich pracy można było obejrzeć dzisiejszego popołudnia w Miejskim Domu Kultury.

 

 

W tym roku w Radomsku odbyła się już druga edycja projektu "Lato w teatrze". W ubiegłym roku owocem warsztatów był spektakl "Cuda i dziwy", a w tym publiczności zaserwowano widowisko muzyczne na podstawie utworów Tadeusza Klimowskiego. Dzieci i młodzież ciężko pracowali, aby jak najlepiej pokazać się radomszczańskiej publice.

 

 

Na przybyłych gości w holu MDK-u czekała przygotowana "Galeria zadowolonego chrząszcza". Dla dzieci przygotowano chrząszczowe kolorowanki oraz tarcze Szkoły nr 3 i 3/4 w Radomsku. Od wejścia dało się odczuć szkolną atmosferę - to właśnie szkoła stała się tematem tegorocznego widowiska. Dom Kultury na ten weekend zamienił się w chrząszczową szkołę: wszędzie pełno ściąg oraz papierowych samolotów.

 

 

Podczas spektaklu prowadzonego przez dwie przemiłe konferancjerki - Zosię i Maję - można było usłyszeć wiele ciekawych aranżacji. Dzieci i młodzież na scenie zaśpiewała takie utwory jak: "Gdyby do szkoły chodziły anioły", "Niemożliwe", "My, uczniowie", Lady Mania" czy "Problem chrząszcza", który stał się tematem całego widowiska. Na koniec na scenie pojawiło się więcej roześmianych twarzy - oto finał, czyli "My, uczniowie bis", który zaśpiewały wszystkie grupy, tj. aktorska, muzyczna, kostiumowo - scenograficzna oraz promocyjna - dziennikarska, a także instruktorzy grup: Łukasz Bzura (reżyser), Teresa Stokowska - Gajda, Paweł Zagaj, Aneta Góral - Cieślikiewicz, Joanna Sroczyńska, Anna Jadachowska oraz koordynator projektu "Lato w teatrze" - pani Krystyna Michalska.

 

 

Można śmiało stwierdzić, że uczestnicy tegorocznej edycji warsztatów powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Świadczą o tym gromkie brawa i wiele pozytywnych komentarzy po spektaklu. Młodzi muzycy, aktorzy, scenografowie i dziennikarze liczą, że jutro sala widowiskowa zapełni się do pełna, otóż także jutro jest możliwość obejrzenia spektaklu. Gdzie? W Miejskim Domu Kultury! Kiedy? Jutro - 17 lipca! O której? Punkt 16:00! Cena biletu? Szczeeeery uśmiech! :) Serdecznie zapraszamy i gratulujemy uczestnikom warsztatów!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia

FOTOGALERII (cz. I, cz. II)

z dzisiejszej premiery!

 

 


A dla zainteresowanych tym, jak powstawał spektakl zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego bloga "lwt radomsko":

www.latowteatrze.radomsko24.pl

Więcej o:
lwt lato w teatrze mdk spektakl teatr
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE