Prezydent zachęca do współtworzenia strategii rozwoju miasta

Prezydent zachęca do współtworzenia strategii rozwoju miasta Fot. UM Radomsko

Jak wyobrażacie sobie Radomsko w 2030 roku? Prezydent Jarosław Ferenc zachęca do formułowania własnych przemyśleń i oczekiwań.

- Trwają prace związane z aktualizacją strategii rozwoju naszego miasta. To czas refleksji i dyskusji ku jakim celom i jaką ścieżką chcemy wspólnie podążać. Pomimo ograniczeń i trudności związanych z epidemią koronawirusa chcemy stworzyć ten ważny dokument, by stać się silniejszą i sprawniejszą wspólnotą skupioną wokół uzgodnionej koncepcji działania – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Radomska do współpracy przy aktualizacji strategii. Mamy do wypracowania bardzo konkretną i istotną wartość – wspólnie sformułujmy wizję naszego miasta, jego kształt, jaki ma uzyskać w ciągu najbliższych 10 lat. Wskażmy, czego trzeba dokonać, by nasz wspólny los był lepszy, a uzyskane rezultaty - satysfakcjonujące i dające każdemu rzeczywiste szanse rozwoju. Określmy to, do czego dążymy. Niech to będą oczekiwania ambitne, realne i ważne. Miejmy odwagę rozmawiać o naszej przyszłości i tworzyć wyzwania, które pozwolą nam iść do przodu. Zapraszam do formułowania własnych przemyśleń i oczekiwań. Wszystkie są ważne i cenne. Każde potraktujemy poważnie w pracy nad ostatecznym, wspólnie wypracowanym kształtem wizji miasta. Zapraszam do pisania listów, dokonywania wpisów na tablicach umieszczanych w przestrzeni publicznej, do zgłoszeń indywidualnych i grupowych. Rysunek dziecka, postulat przedsiębiorcy i zdanie wypowiedziane przez seniora – chcemy zebrać każdy z tych głosów. Wykorzystując zbiorową mądrość mieszkańców naszego miasta opracujemy w najbliższych tygodniach pełny dokument Strategii Rozwoju Miasta Radomska. Proszę o formułowanie uwag i postulatów do 11 października 2020 roku – dodaje prezydent.

Wszystkie zgłoszone przez radomszczan uwagi będą wykorzystane przy przygotowywaniu aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030.

Informacje można kierować za pośrednictwem aktywnego formularza on-line, można również przesłać wiadomość e-mail na adres: strategia@radomsko.pl lub dokonać wpisu osobiście na tablicy wystawionej przed wejściem do Urzędu Miasta w godzinach otwarcia placówki. Czekamy na Państwa odpowiedzi do 11 października 2020 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko strategia rozwoju miasta konsultacje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE